Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic a tři SD videokamery

8.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Po trojici nových modelů videokamer Panasonic s Full HD rozlišením se představují také modely stejné firmy, ale se standardním (SD) rozlišením. Jde o SDR-S50, SDR-T50 a SDR H85 se 33mm integrovaným širokoúhlým objektivem, o němž výrobce říká, že je první na světě.
Modely Panasonic SDR-S50, SDR-T50 a SDR H85 jsou tedy určeny pro méně náročné uživatele, kterým absence možnosti natáčení ve vysokém rozlišení nebude chybět. Modely SDR-S50, SDR-T50 disponují kapacitou paměti 4 GB a SDR-H85 zase zabudovaným 80 GB pevným diskem.Všechny tři kamery pak nabízí 70násobný optický zoom s možností dalšího zvýšení až na 78násobný ultrazoom. K tomu se jako sůl hodí optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S. pracující s frekvencí 4000 Hz s novým "aktivním režimem". Ten má za úkol redukovat rozostření během pohybu. Stejně jako u dražších modelů tu je funkce iA (automatický inteligentní režim) a také funkce sledování zaostření (AF/AE Tracking). Dále to je inteligentní řízení kontrastu (Intelligent Contrast Control) s automatickým nastavením jasu pro udržení co nejlepšího kontrastu.Do integrované paměti prvních dvou modelů (4 GB) se vejdou tři hodiny záznamu a díky Relay Recording se po jejich překročení začne automaticky zaplňovat karta (SDXC/SDHC/SD), pokud tedy je připravená ve slotu. SDR-T50 má být také více odolná proti vnějším vlivům. Na 80GB pevný disk kamery SDR-H85 se pak vejde 74 hodin videa, které lze rozšířit pomocí karty o dalších 60 hodin.Dále všechny kamery nabízí režim dlouhého záznamu LXP/LSP/LLP (H.264/AVC) kromě běžného záznamového formátu MPEG-2 (režim XP/SP/LP). Rozdíl mezi nimi je téměr dvojnásobný. U těchto modelů také nepřekvapí funkce pro přímý upload videí na YouTube a podobné stránky a pomocí volitelné vypalovačky lze videa zaznamenat ve formátu MPEG-2 přímo na DVD. Pak se ještě zmíníme o funkci Wind Noise Canceller, tedy větrném filtru a 1,9sekundovém rychlém spuštění záznamu po otevření displeje.

Modely SDR-S50 a SDR-T50 budou na trh uvedeny přibližně v březnu 2010, model SDR-H85 bude dostupný v dubnu 2010. Doporučená cena nebyla stejně jako u představených Full HD videokamer uvedena.

Zdroj: TZ Panasonic