Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic a dvě voděvzdorné kamery

22.2.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic si připravila dvě nové řady videokamer a ty jsou určeny pro nepříliš náročné uživatele, kteří u některých ocení voděvzdornost. Řada HM totiž nabízí pistolový design podobně jako některé Sanyo a řada HM zase vzhled mobilního telefonu.
Kamery vypadající jako mobilní telefon zase v poslední prosazuje především společnost Samsung (nebo Sony) a je jasné, že ani jedna z řad se nebude moci rovnat klasickým camcorderům s velkými objektivy, i když se to bude snažit dohonit moderními snímači s vysokým rozlišením.

Co se týče modelů připomínajících svým vzhledem pistoli, pak ty jsou celkem tři, a sice HX-DC10, HX-DC1 a nakonec HX-WA10, která je jako jediná z této řady voděvzdorná. Další řada HM se skládá z modelů HM-TA20 a HM-TA2, kde vodě odolá také pouze jeden, a to ten první.


HX-WA10, HX-DC10 a HX-DC1

Tou nejvyspělejší z celé pětice novinek bude právě HX-WA10, jež kromě voděvzdorného těla nabídne také záznam ve Full HD (1920 x 1080), dále pořizování fotografií v rozlišení až 16Mpix (zřejmě prokládaně), vybavena je 2,7" LCD displejem a její objektiv poskytne 5x optický zoom. Ostatní dva modely stejné řady by měly poskytnout stejné, nebo velmi podobné specifikace, tedy až na model HX-DC1 s limitem 14 Mpix pro fotografie, ovšem na druhou stranu s 3" LCD displejem.


HM-TA20 a HM-TA2

"Telefonoidní" modely mají 3" LCD displeje a verze TA20 má odolat také prachu a díky gumovému obložení vydrží i nárazy. Obě pak mohou nahrávat v rozlišení Full HD a fotografie mají maximum na 8 Mpix.

Prozatím není jasné, kdy a za jakou cenu tyto novinky dorazí na trh. Panasonic je prozatím představil pouze na trhu ve Spojeném království.

Zdroj: camcorderinfo.com