Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic a dvě nové kamery

, , aktualita
Panasonic a dvě nové kamery
Společnost Panasonic si připravila pro tento rok dvě zbrusu nové videokamery do dlaně, jež mají být v nabídce firmy to nejlepší. Nové "vlajkové lodi" dostaly označení HDC-HS700 a HDC-TM700 a my se na ně nyní v krátkosti podíváme.
Panasonic a dvě nové kamery
Videokamery Panasonic HDC-HS700 a HDC-TM700 jsou obě HD modely s trojčipovým uspořádáním. Čipy jsou typu CMOS s velikostí 1/4 palce a umožňují záznam obrazu v rozlišení až 1080/60p, což neposkytne ledajaká HD videokamera. Dále se zde setkáme s novým širokoúhlým objektivem Leica Dicomar s F1.5 a oproti verzím z předchozího roku také s vylepšeným systémem stabilizace obrazu, rozšířeným zoomem a rovněž vylepšeným větrným filtrem. HDC-TM700 je přitom nástupcem modelu HDC-TM300, který získal několik ocenění a i v našem testu se ukázal ve velmi dobrém světle.Efektivní rozlišení čipů CMOS činí 6,21 megapixelů a dle výrobce mají mít vyšší světelnou citlivost, ale to proklamují u nových modelů snad všichni výrobci. Objektiv Leica Dicomar má minimální ohniskovou vzdálenost 3,45 mm (v minulém roce měly starší verze 4 mm), je o poznání více širokoúhlý a využívá filtry se 46mm průměrem. Optický zoom je stejný, tedy dvanáctinásobný, ale Panasonic jej rozšířil na 18násobný inteligentní zoom.A pak si kamery nezapomněly vzít od svých předchůdců všechny podstatné výhody, jako zdířky pro mikrofon a sluchátka, elektronický hledáček, podporu 5.1 kanálového zvuku a také kruhový ovladač. Nechybí ani režim iA (intelligent Auto).

Ceny videokamer HDC-HS700 a HDC-TM700 ještě nebyly oznámeny. HDC-HS700 přitom přijde s 240GB pevným diskem a HDC-TM700 bude vybavena 32GB interní paměti flash. Oba modely však budete moci dovybavit ještě paměťovou kartou typu SD, SDHC, nebo i SDXC. Výrobce přitom již dříve ohlásil vlastní 64GB karty SDXC.

Zdroj: camcorderinfo.com