Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovladač Samsung s touchpadem i rozpoznáním hlasu

15.2.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Jihokorejský gigant Samsung vyvinul nové dálkové ovládání, které je založeno na touchpadu. Další podstatnou součástí je vestavěný mikrofon, který slouží k hlasovému ovládání. Ovladač bude k dostání jako příslušenství letošní řady Samsung Smart TV.

Na CES 2012 představil Samsung nové modely svých televizorů, včetně vylepšené platformy Smart TV. Vlajková loď této řady inteligentních televizorů bude vybavena funkcí Smart Interaction. Jak už název napovídá, tato funkce je určena k ovládání televizoru pomocí hlasu, gest nebo pomocí rozpoznání obličejové mimiky.
Pro zvýšení komfortu nabídne Samsung i nové dálkové ovládání. Komplikovanou přehršel tlačítek zde nahradil touchpad a vestavěný mikrofon. Touchpad zabírá horní část přístroje a jeho využití je nasnadě – pohyb po obrazovce. Mikrofon dokáže rozpoznat hlasové povely typu „přepni kanál“, „přidej hlasitost“ nebo možnost zadávání textu. Pro lepší spojení je využita kombinace technologie Bluetooth a klasického IR čidla. Ovladač má být navíc kompatibilní s dalšími přístroji Samsung, jako jsou set-top boxy nebo přehrávače Blu-ray disků. Ovladač bude k dostání jako příslušenství letošní řady Smart TV Samsung. Cena není zatím známa.

Zdroj: FlatPanelsHD