Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Osobní 3D HD prohlížeč od Sony

23.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Sony si připravila novou generaci náhlavní sady pro prostorové zobrazení, které říká osobní 3D prohlížeč. Přesně jde o zařízení s modelovým označením HMZ-T2, kterré nabídne dva displeje typu OLED a možnost sledování filmů i ve vysokém rozlišení.
Je tu tedy další pokus o prosazení podobného zařízení na trhu, ovšem tentokrát už máme k dispozici velmi kvalitní zobrazovací technologii, kterou OLED bezesporu je a také nám Sony u HMZ-T2 slibuje šestikanálový prostorový zvuk.

Sony HMZ-T2 nabídne pozorovací úhel 45°, díky němuž by se uživatel měl cítit jako v kině vybaveném širokoúhlou obrazovkou. Respektive dvěma, protože pro každé oko je připravena jedna, díky čemuž není třeba naše oči balamutit aktivními či pasivními 3D systémy, které nejsou dokonalé.

Dále tu máme sadu odnímatelných a stavitelných stínicích krytů, které mohou zajistit větší soukromí a ochranu před okolním světlem, aby se uživatel mohl plně soustředit na zobrazovaný materiál. Nechybí zde ani režim 24p True Cinema zajišťující správné zobrazení a snímkovou frekvenci a pak také několik přednastavení pro různé účely - hry, filmy, apod. Dále tu je také funkce Auto Colour Temperature Adjustment, která postupně snižuje teplotu barev, což má zpříjemnit sledování obrazu při dlouhodobém použití.

O zvuk se postará technologie Virtualphones. Ta kromě prostorového zvuku nabídne také funkci Harmonic Equalizer, jež má nahradit ztráty způsobené kompresí. Celková hmotnost tohoto zařízení je 330 gramů, což je asi o pětinu méně v porovnání s předchozími modely. Jsou tu také stavitelné displejové čočky, které mají přispět k pohodlnému sledování obrazu a také opěrka náhlavního pásku s čelní opěrkou. Ty zase mají zajistit pevné a přitom pohodlné usazení na hlavě.

Osobní 3D prohlížeč HMZ-T2 je k dispozici v prodejnách Sony Center, a to s cenou 25000 s daní.

Zdroj: TZ Sony
reklama
reklama