Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Orava uvádí LCD televizor a DVD rekordér

13.7.2007, Michal Učeň, aktualita
Slovenský výrobce televizorů Orava nyní přichází hned se dvěma novinkami - LCD televizorem a DVD rekordérem. Jak jsme si už u této značky zvykli, její produkty jsou většinou výborné v poměru cena / výkon a nejinak by tomu mělo být i nyní....
Slovenský výrobce televizorů Orava nyní přichází hned se dvěma novinkami - LCD televizorem a DVD rekordérem. Jak jsme si už u této značky zvykli, její produkty jsou většinou výborné v poměru cena / výkon a nejinak by tomu mělo být i nyní. Produkty jsou zaměřeny především na uživatele, kteří si chtějí za rozumnou cenu dopřát nové technologie.

LCD Televizor Orava LT 822 má úhlopříčku displeje 82 cm, je vybaven technologií HD ready, má zabudovaný DVB-T tuner pro příjem digitálního vysílání a umožňuje kombinovaný příjem analogového a digitálního terestriálního signálu. Nechybí ani CI slot pro rozšiřující karty pro kódované kanály digitálního vysílání, HDMI rozhraní a technologie obraz v obraze (PIP). LCD displej má pak odezvu 8 ms a dynamický kontrast 6000 : 1. K tomu přidejme menu v češtině a za cenu 17 799,- Kč dostáváme do rukou opravdu dobře vybavený televizor.Druhým produktem je DVD rekordér Orava DVR-705 DivX, který nabízí výbornou podporu českých titulků s diakritikou. Nahrávat je možné na DVD ve formátu DVD+R/RWa DVD-R/RW a to s audiovizuálním záznamem v režimu stereo. Přehrát lze slušné portfolio formátů - DVD+R/RW, DVD-R/RW, VCD, SVCD, CD-R/RW, Kodak Picture a DivX.

Rekordér má vstupy DV-in, Audio RCA, S-Video, optický výstup a výstupy SCART, Coax, S-Video, Audio RCA, formát komprese MPEG1, MPEG2 a rozlišení obrazu více než 500 řádků. Jedinou slabinou je snad absence pevného disku, díky tomu je však přijatelná cena, která je ve značkových prodejnách Orava 3 599 Kč.

Zdroj: Orava