www.tvfreak.cz
>
>
>

Optoma uvádí 4K projektory UHD35 a UHD38 nejen pro hráče

Optoma uvádí 4K projektory UHD35 a UHD38 nejen pro hráče
, , aktualita
Do nabídky společnosti Optoma se dostaly dva nové projektory se skutečným 4K, které jsou určeny pro domácí zábavu a především hry. Mezi jejich přednosti totiž kromě rozlišení patří také nízká latence.
K oblíbeným
reklama
Optoma se po většinu roku 2020 držela na pozici světově nejúspěšnějšího výrobce 4K UHD projektorů. Ani v roce 2021 nechce taiwanská firma přijít o vedení a rozšiřuje svou nabídku o další dva projektory: UHD35 a UHD38. I tentokrát se jedná o modely s nativním rozlišením 4K neboli 3840 x 2160 pixelů. To znamená, že obraz je složen z 8,3 milionů bodů, aniž by bylo nutné spoléhat na upscaling. Tuto skutečnost potvrdila certifikace „True 4K UHD“, kterou projektorům udělila americká organizace Consumer Technology Association (CTA).
 
 
Obě novinky zamíří hlavně do obývacích pokojů, kde budou vhodné pro domácí multimediální zábavu. Kromě sledování filmů či sportovních utkání se bude jednat hlavně o hraní počítačových či konzolových her. Právě proto jsou vybaveny režimem Enhanced Gaming Mode, po jehož aktivaci dojde ke snížení vstupní odezvy na 4,2 ms při 1080p/240Hz. Po přepnutí na 1080/120Hz očekávejte latenci 8,9 ms, při 1080/60Hz se vyšplhá 16,7 ms a v případě 4K/60Hz činí opět 16,7 ms.
 
Projektory spojuje čip DLP od společnosti Texas Instruments a zvládnou vytvořit obraz o úhlopříčce až 300 palců. UHD35 se chlubí maximálním jasem 3 600 lumenů, UHD38 potom dokonce až 4 000 lumenů. To znamená bezproblémový provoz i bez nutnosti úplného zatemnění, které většinou v obýváku není snadné. Nové modely používají osmidílné barevné kolečko RGBWRGBW a podporují barevné gamuty REC.709 a DCI-P3. Nechybí kompatibilita s formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 ani HLG. Kontrastní poměr může dosáhnout až 1 000 000:1.
 
Instalaci projektorů usnadní několik možností korekce obrazu. Výhodou je také dlouhá životnost lampy až 15 000 hodin provozu (v režimu Dynamic Black). Tyto modely byly osazeny dvojicí vstupů HDMI 2.0 (s HDCP 2.2), VGA, S/PDIF, USB-A a audio vstupy/výstupy. Pro snadné ozvučení byl integrován 10W reproduktor. Projektor Optoma UHD35 dostal cenovku 1 000 liber, v přepočtu necelých 30 tisíc korun. Do nabídky jej zařadil jeden český prodejce. Projektor Optoma UHD38 potom vyjde na 1 100 liber, což odpovídá přibližně 35 tisícům korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář