Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OPPO přichází na trh TV s dalším modelem Smart TV K9x 65"

30.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
OPPO přichází na trh TV s dalším modelem Smart TV K9x 65"
Společnost OPPO známe spíše jako výrobce mobilních telefonů, nicméně poslední dobou se snaží prorazit i na trhu s chytrými televizemi. Nyní tu máme nový 65" model OPPO Smart TV K9x s rozlišením 4K a operačním systémem ColorOS TV.
Mnoho výrobců mobilních telefonů se v poslední době snaží prorazit i na trhu s chytrými televizemi. To se týká i společnosti OPPO, která na čínském trhu uvedla nový model Smart TV K9x s 65" úhlopříčkou. Zatím není jasné, zda se objeví i v Evropě, nicméně je možné, že časem se portfolio výrobků nabízených na starém kontinentu rozšíří i o tyto produkty. Tato novinka má 4K rozlišení (3840×2160 pixelů), 60Hz obnovovací frekvenci, podporu 10bitových barev, 70% pokrytí gamutu NTSC a Delta E=2.
 
OPPO Smart TV K9x
 
Uvnitř je pak 4jádrový procesor MediaTek, který doplňuje 2 GB RAM a 16GB úložiště. K dispozici je také Wi-Fi a stereo reproduktory s 20W výkonem a podporou Dolby Sound. O vylepšování obrazu se pak stará algoritmus AI PQ a televize využívá operačního systému ColorOS TV. Zajímavostí je cena, ta totiž v Číně činí 2199 juanů, což je v přepočtu necelých 8000 Kč.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.