Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkyo představil nový 3D Blu-ray přehrávač

9.7.2011, Martin Stančík, aktualita
Japonská společnost Onkyo oznámila, že vydává nový Blu-ray přehrávač s certifikací THX, jenž je schopen zobrazovat trojrozměrný obsah a zvládne přehrát širokou řadu formátů. Prodávat se začne v srpnu.
Přehrávač s názvem BD-SP809 přehraje kromě nejnovějších 3D Blu-ray disků i prakticky všechny typy CD a DVD včetně populárních formátů jako DivX HD, MP3 a WMA. Navíc je zařízení opatřeno USB portem, který uživatelům umožňuje přehrávat audio a video soubory z externího (USB, pevného) disku. Pokud máte doma lokální síť, můžete pak BD-SP809 použít k prohlížení videa, hudby a fotografií odeslaných ze serveru (podporována je certifikace DLNA 1.5).


Díky podpoře video-on-demand (VoD) Onkyo BD-SP809 uživatelům také umožňuje streamovat filmy a televizní pořady přímo do svých televizorů ze známých služeb jako Netflix, Blockbuster, Film Freh a VUDU. Technologie Onboard Qdeo od společnosti Marvell zajistí tichost provozu přehrávače při vysoké kvalitě obrazu 1080p. Díky dvěma HDMI výstupům mohou uživatelé jednoduše přepínat mezi dvěma displeji (například televizorem pro běžné sledování pořadů a projektorem pro filmy a sport).

BD-SP809 podporuje HD audio formáty jako DTS-HD Master Audio a Dolby TrueHD. Přehrávač se bude prodávat od srpna za 599 dolarů (cca 10 000 Kč).

Zdroj: Cdrinfo.com