Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OnePlus rozšíří záběr, chystá chytrou televizi

18.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost OnePlus známe především jako výrobce velmi výkonných telefonů za poměrně příznivé ceny. Společnost však chce rozšířit portfolio svých výrobků a chystá chytrou televizi pod názvem OnePlus TV.
Společnosti obvykle nechtějí zůstat u jednoho typu produktu, což bývá z obchodního hlediska dost riskantní a snaží se rozšiřovat portfolio svých výrobků a služeb. Čínské OnePlus tak kromě telefonů začalo vyrábět i bezdrátová sluchátka nebo batohy. Schyluje se ale k mnohem většímu kroku, a tím je vstup do segmentu chytrých televizí. CEO společnosti totiž na fóru oznámil vývoj OnePlus TV.
 
OnePlus logo
 
Podle jeho slov v příštích pěti letech můžeme očekávat obrovský vzestup 5G a umělé inteligence. A One Plus u toho nechce chybět. Chce být jednou ze společností, která vytvoří svět propojený technologiemi, tedy mobilní připojení využité zařízeními doma, v práci i při dojíždění. Společnost se nyní chce zaměřit právě na domov, kde začne s chytrými televizemi. Novinka by měla mít prémiový design, výbornou kvalitu obrazu i audia, a to vše by mělo využívat propojení dalšími zařízeními a bezdrátovými technologiemi. Bližší detaily o nové televizi však zatím neznáme.
 
CEO společnosti ještě zmínil, že od roku 2013, kdy společnost začala s telefony, má už komunita spojená se společností OnePlus přes 5 milionů členů ve 196 zemích světa.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.