Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Olympiáda ve 3D díky Panasonicu

, , aktualita
Olympiáda ve 3D díky Panasonicu
Panasonic se pochlubil svou účastí na olympijských hrách v Londýně, což ostatně není žádné překvapení, protože se o technické zázemí televizních přenosů olympiády postará už podesáté. Novinkou je, že poprvé budeme moci sledovat živé přenosy ve 3D.
Olympiáda ve 3D díky Panasonicu
Panasonic je tak partnerem Mezinárodního olympijského výboru v oblasti obrazové i zvukové techniky a jako takový dal k dispozici své nejmodernější 3D kamery Panasonic AG-3DP1 s vysokým rozlišením a dvěma objektivy. Využije se zde také nový videokodek AVC Intra, dále 300 kusů P2HD/DVCPRO HD rekordérů, 100 kusů P2HD kamer, 1000 monitorů a 30 3D kamer. Přenosy ze sportovišť také mohou být doplněny o letecké nebo podvodní záběry.Úvodní ceremoniál na novém Olympijském stadionu byl doprovázen projekcí z výkonných a malých projektorů se svítivostí 20000 lumenů, a to modelů PT-DZ21K a PT-DS20K. Dále byly instalovány velkoplošné obrazovky s LED podsvícením, které celkově dosáhnou plochy 1730 metrů čtverečných. V halách se zase uplatní velké plazmové displeje s úhlopříčkami 2,6 metrů, kterých se použije celkem 47.

V Olympijském parku v londýnské čtvrti Stratford pak Panasonic otevřel pavilón Full HD 3D Theatre zabírající plochu 400 metrů čtverečných a vybavený plazmovými obrazovkami s úhlopříčkami 260 a 386 cm, na nichž budou moci diváci sledovat průběh olympiády i ve 3D.

Majitele televizorů Panasonic Smart Viera s platformou Viera Connect ale bude více zajímat to, že si mohou stáhnout novou aplikaci sportovního kanálu Eurosport, která bude na 30 dnů zdarma a prostřednictvím této aplikace budou moci sledovat olympijské hry. Výhodou mají být unikátní záběry a dodatečné informace.

Další výhoda se týká majitelů televizorů s funkcí HbbTV, díky níž budou mít na obrazovce k dispozici momentální i celkový program olympiády, výsledky a statistiky všech individuálních a kolektivních sportů, vizitky našich sportovců, přehled medailového pořadí zúčastněných zemí a nově také rychlý přehled s proudem krátkých zpráv o dění na OH. Panasonic nezapomněl uvést, které z jeho modelů HbbTV podporují. Jsou to:

  • LCD LED - WT50, DT50, ET50, ET5
  • PDP - VT30, VT50, GT50, ST50, UT50, XT50

Zdroj: TZ Panasonic