Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Olympiáda ve 3D díky Panasonicu

30.7.2012, Jan Vítek, aktualita
Panasonic se pochlubil svou účastí na olympijských hrách v Londýně, což ostatně není žádné překvapení, protože se o technické zázemí televizních přenosů olympiády postará už podesáté. Novinkou je, že poprvé budeme moci sledovat živé přenosy ve 3D.
Panasonic je tak partnerem Mezinárodního olympijského výboru v oblasti obrazové i zvukové techniky a jako takový dal k dispozici své nejmodernější 3D kamery Panasonic AG-3DP1 s vysokým rozlišením a dvěma objektivy. Využije se zde také nový videokodek AVC Intra, dále 300 kusů P2HD/DVCPRO HD rekordérů, 100 kusů P2HD kamer, 1000 monitorů a 30 3D kamer. Přenosy ze sportovišť také mohou být doplněny o letecké nebo podvodní záběry.Úvodní ceremoniál na novém Olympijském stadionu byl doprovázen projekcí z výkonných a malých projektorů se svítivostí 20000 lumenů, a to modelů PT-DZ21K a PT-DS20K. Dále byly instalovány velkoplošné obrazovky s LED podsvícením, které celkově dosáhnou plochy 1730 metrů čtverečných. V halách se zase uplatní velké plazmové displeje s úhlopříčkami 2,6 metrů, kterých se použije celkem 47.

V Olympijském parku v londýnské čtvrti Stratford pak Panasonic otevřel pavilón Full HD 3D Theatre zabírající plochu 400 metrů čtverečných a vybavený plazmovými obrazovkami s úhlopříčkami 260 a 386 cm, na nichž budou moci diváci sledovat průběh olympiády i ve 3D.

Majitele televizorů Panasonic Smart Viera s platformou Viera Connect ale bude více zajímat to, že si mohou stáhnout novou aplikaci sportovního kanálu Eurosport, která bude na 30 dnů zdarma a prostřednictvím této aplikace budou moci sledovat olympijské hry. Výhodou mají být unikátní záběry a dodatečné informace.

Další výhoda se týká majitelů televizorů s funkcí HbbTV, díky níž budou mít na obrazovce k dispozici momentální i celkový program olympiády, výsledky a statistiky všech individuálních a kolektivních sportů, vizitky našich sportovců, přehled medailového pořadí zúčastněných zemí a nově také rychlý přehled s proudem krátkých zpráv o dění na OH. Panasonic nezapomněl uvést, které z jeho modelů HbbTV podporují. Jsou to:

  • LCD LED - WT50, DT50, ET50, ET5
  • PDP - VT30, VT50, GT50, ST50, UT50, XT50

Zdroj: TZ Panasonic