Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OLED TV LG: 4K letos, ohebná televize až za rok

31.5.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Technologie OLED má u značky LG slibnou budoucnost. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci nejednoho veletrhu. Už na druhou polovinu roku 2014 se chystá uvedení Ultra HD OLED televizorů této značky. V roce 2015 LG vydá první ohebné OLED televizory.
Na výrobě OLED televizorů už pohořel nejeden velký výrobce. Výsledný produkt je drahý. Většina vyrobených panelů neopustí brány továrny. Přesvědčili se o tom japonští výrobci, ale i korejský Samsung. Výjimkou je další korejský gigant: LG Display. Nejenže dokázal snížit ztráty při výrobě, ale agresivně postupuje vpřed. Už v září 2013 odhalil Ultra HD OLED televizor se 77“ úhlopříčkou. Tento model nyní putuje do prodeje spolu s 65“ verzí. Prodej má začít se slavnostním představení na IFA 2014, každoročním veletrhu konaném začátkem září v Berlíně.

V interview pro Wall Street Journal společnost LG odhalila některé ze svých plánů. Patří sem cíl uvést na trh ohebné OLED TV v průběhu r. 2015. Ohyb panelu těchto přístrojů lze měnit pomocí dálkového ovládání. Panel je proto plochý nebo lehce zahnutý. Agentura IHS odhaduje, že v loňském roce bylo prodáno 3000 OLED TV LG a podstatně méně OLED TV Samsung. Letos má LG prodat přes 100000 OLED TV a více než 10 milionů OLED TV v r. 2018. Důvodem je podle LG „velmi dobrá“ odezva zákazníků. Výrobce přislíbil i další kolo slev stávajících modelů, ke kterému může dojít v dohledné době.

V druhé polovině r. 2014 se navíc chystá spuštění továrny LG na televizní OLED panely, což má zajistit nižší výrobní náklady i vyšší produkci. Skutečným tahákem pak má být 110“ OLED televize nebo 8K OLED televize, jejichž výrobu má nová továrna umožnit. Znamenalo by to, že minimálně na výstavách budou takové přístroje skutečně k vidění.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama