Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Okaya představila prodejní automat budoucnosti

23.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Pravidelní čtenáři TV Freaku jistě postřehli rozruch, který se vytvořil kolem průhledných obrazovek či jejich prototypů. Do této kategorie patří i prototyp prodejního automatu vyvíjený společnostmi Okaya, Sanden a Intel.
Na obrázku níže můžete vidět koncepční model prodejního automatu nové generace, který se pyšní průhlednou obrazovkou. Na jeho vývoji se přitom podílí společnost Sanden, amerického giganta výroby prodejních automatů, japonská Okaya Electronics a známý výrobce procesorů Intel. Společný projekt těchto firem v sobě integruje 65“ vertikální Full HD panel. Ten zároveň umožňuje prohlížení produktů uvnitř zařízení i zobrazování HD textů, obrázků či Flash animací.
Výdejní automat nové generace


O výpočetní výkon automatu se stará procesor Intel SandyBridge Core. Ve výbavě má rovněž i tzv. Metriky výrazů diváků (angl. Audience Impression Metric, zkráceně AIM), což prý umožňuje tzv. anonymní rozpoznání obličeje. Stroj by tak měl poznat přibližný věk nebo pohlaví zákazníka. Samozřejmě se zde nabízí otázka, jestli nedojde ke zneužití ke sledování specifických osob. Ale zpět od "konspiračních" spekulací k popisu toho, co zařízení dělá, pokud nemá v dosahu své potenciální oběti. V takovém případě na obrovském (byť poněkud nevýrazném) panelu začnou běžet digitální hodiny a různé animace. Tím upoutá pozornost kolemjdoucích. Dalším krokem pak je anonymní video analýza blízko stojící osoby, její demografické atributy a z toho plynoucí výběr optimální reklamy.


Prototyp prodejního automatu s průhledným displejem, anglicky, zdroj: DigInfo.tv


Podle autorů mohou být takové prodejní automaty využity k prodeji luxusního zboží, jako je kosmetika nebo třeba víno. Součástí výbavy pak je i režim pro případy stavu veřejného nebezpečí, jako je například požár nebo v Japonsku poměrně běžné zemětřesení. V takovém případě panel ukazuje důležité informace, jako je třeba umístění únikových cest. Přitom se pořád jedná o "pouhý" prototyp s velkým potenciálem. Rozhodně se ale nejedná o obyčejný automat na plechovky, i když z něj vpodstatě vzešel.

Zdroj: AkihabaraNews