www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Okaya představila prodejní automat budoucnosti

Okaya představila prodejní automat budoucnosti
, , aktualita
Pravidelní čtenáři TV Freaku jistě postřehli rozruch, který se vytvořil kolem průhledných obrazovek či jejich prototypů. Do této kategorie patří i prototyp prodejního automatu vyvíjený společnostmi Okaya, Sanden a Intel.
K oblíbeným
reklama
Na obrázku níže můžete vidět koncepční model prodejního automatu nové generace, který se pyšní průhlednou obrazovkou. Na jeho vývoji se přitom podílí společnost Sanden, amerického giganta výroby prodejních automatů, japonská Okaya Electronics a známý výrobce procesorů Intel. Společný projekt těchto firem v sobě integruje 65“ vertikální Full HD panel. Ten zároveň umožňuje prohlížení produktů uvnitř zařízení i zobrazování HD textů, obrázků či Flash animací.
Výdejní automat nové generace


O výpočetní výkon automatu se stará procesor Intel SandyBridge Core. Ve výbavě má rovněž i tzv. Metriky výrazů diváků (angl. Audience Impression Metric, zkráceně AIM), což prý umožňuje tzv. anonymní rozpoznání obličeje. Stroj by tak měl poznat přibližný věk nebo pohlaví zákazníka. Samozřejmě se zde nabízí otázka, jestli nedojde ke zneužití ke sledování specifických osob. Ale zpět od "konspiračních" spekulací k popisu toho, co zařízení dělá, pokud nemá v dosahu své potenciální oběti. V takovém případě na obrovském (byť poněkud nevýrazném) panelu začnou běžet digitální hodiny a různé animace. Tím upoutá pozornost kolemjdoucích. Dalším krokem pak je anonymní video analýza blízko stojící osoby, její demografické atributy a z toho plynoucí výběr optimální reklamy.


Prototyp prodejního automatu s průhledným displejem, anglicky, zdroj: DigInfo.tv


Podle autorů mohou být takové prodejní automaty využity k prodeji luxusního zboží, jako je kosmetika nebo třeba víno. Součástí výbavy pak je i režim pro případy stavu veřejného nebezpečí, jako je například požár nebo v Japonsku poměrně běžné zemětřesení. V takovém případě panel ukazuje důležité informace, jako je třeba umístění únikových cest. Přitom se pořád jedná o "pouhý" prototyp s velkým potenciálem. Rozhodně se ale nejedná o obyčejný automat na plechovky, i když z něj vpodstatě vzešel.

Zdroj: AkihabaraNews
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik