Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2 Videotéka pro půjčování filmů od Etnetera

10.4.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Etnetera se pochlubila svým novým portálem, který stvořila pro společnost O2. Dostal prostý název 02 Videotéka a my si v něm budeme moci vybrat filmy k zapůjčení a sledování z pohodlí domova.
O2 Videotéka v současné době obsahuje na 1000 filmových titulů, které si zákazník může virtuálně zapůjčit, což tedy znamená, že se k němu dostanou ve formě streamu. V první fázi je připraven streaming pro osobní počítače a chytré televizory Samsung a v další připravované fázi bude možné filmy z O2 Videotéky sledovat také na tabletech, chytrých telefonech a chytrých televizorech dalších výrobců. Filmy jsou také připraveny nejen pro zákazníky O2TV, ale pro všechny uživatele, kteří mají k dispozici dostatečně rychlé internetové připojení.

Půjčovna funguje tak, že se buď platí jednorázově pomocí platebních SMS nebo pravidelně v každoměsíčním vyúčtování za služby operátora. Po zaplacení je možné film zhlédnout do 48 hodin, přičemž tak můžete učinit kolikrát chcete. Ceny začínají na 30 Kč za starší filmy a horké novinky váš přijdou na 55 Kč.

O2 slibuje, že každý měsíc do základního výběru přibyde přibližně 30 nových titulů. Mezi ty patří české filmy i filmy od hlavních hollywoodských studií The Walt Disney Company Limited, Warner Bros Entertainment Inc., Sony Pictures Television International nebo Universal Studios International B.V.

Pro vývoj byl použit moderní webový framework Play společně s programovacím jazykem Scala, na němž staví také Twitter nebo FourSquare. Pro samotné ukládaní dat jsou využita řešení MongoDB a Redis.

Zdroj: TZ Etnetera