Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek

20.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
O2 oznámilo několik zásadních novinek, které se týkají služby O2 TV. A ne všechny budou pro diváky příjemné. Ačkoliv se vydaná tisková zpráva snaží vypíchnout především pozitivní změny, my začneme špatnými zprávami. O2 TV totiž přijde o kanály ze skupiny AMC, které zahrnují AMC, Film+, Spektrum, Sport 1-3, Minimax, JimJam, Spektrum Home a TV Paprika. O2 tvrdí, že ani přes dlouhá jednání se nepodařilo najít společnou řeč. Výše uvedené programy proto zmizí z nabídky 30. června 2021. V tento den budou mít diváci možnost naposledy sledovat také PornHub TV, která opouští český trh. Připomeňme, že vloni se podobně nedohodl konkurenční operátor Skylink se skupinou Discovery, kvůli čemuž diváci přišli např. o kanály Eurosport.
 
 
O2 se snaží smutek zákazníků vyvážit několika příjemnějšími novinkami. Od 1. července přidá do nabídky deset jiných kanálů. Exkluzivně v ČR nabídne program HGTV HD ze skupiny Discovery, který přináší zajímavé dokumenty a reality show ze světa prodeje nemovitostí, rekonstrukcí či restaurování. HGTV HD bude dostupné v tarifech Bronzová, Stříbrná a Zlatá, do češtiny bude lokalizován postupně. Mezi další novinky patří stanice FightBox HD (tarify Stříbrná a Zlatá) zaměřená na bojové sporty, Crime+Investigation (Zlatá) zabývající se zákulisími kriminálních případů, CS History (Stříbrná a Zlatá) s dokumenty nejen o vojenství nebo erotický kanál Vixen (Zlatá). Pro děti budou připraveny hned tři novinky: Nick HD, RiK TV (oba v tarifech Stříbrná a Zlatá) a Gametoon (Bronzová, Stříbrná a Zlatá).
 
Od 14. července se přidá také kanál Prima Star (tarify Modrá, Bronzová, Stříbrná a Zlatá) s reprízami oblíbených pořadů. Operátor také rozšíří dostupnost kanálů v některých tarifech. O2 TV Bronzová se tak rozšíří o Nick Jr. a FilmBox Premium HD, zatímco O2 TV Stříbrná nově nabídne Film Europe+ HD a History. Od 1. července se objeví také nová služba O2 TV Plus, která bude dostupná pro tarify Stříbrná a Zlatá. Jedná se o videotéku, kde budou k dispozici as dvě stovky filmů různých žánrů ze stanic FilmBox a Epic Drama. Každý měsíc se bude nabídka obnovovat. O2 TV Plus bude k dispozici pouze přes set-top box, a to v sekci Aplikace.
 
Oblíbený Dětský koutek se rozšíří o pořady z kanálů Nick Jr., Disney Channel a RiK. Od 1. září 2021 navíc bude divákům s tarify Bronzová, Stříbrná a Zlatá zpřístupněna videotéka National Geographic+ se spoustou dokumentů.
 
Zdroj: Tisková zpráva