O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %

O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
, , aktualita
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
K oblíbeným
reklama
V důsledku nařízení české vlády zavedených s cílem omezit šíření onemocnění COVID-19 tráví lidé výrazně více času doma. Vůbec tedy nepřekvapí, že se zvýšila sledovanost televize šířené přes internet. O2 TV hlásí nárůst o 19 %, v případě živého vysílání dokonce o 21 %. Výrazněji vzrostlo právě živé (nebo přesněji lineární) vysílání, neboť diváci mají patrně více času sledovat své oblíbené pořady v čase jejich odvysílání. Uživatelé používající O2 TV v mobilní aplikaci nebo na webu ovšem stále převažuje odložené sledování (funkce Zpětné zhlédnutí nebo Nahrávky), zatímco lineární vysílání zůstává dominantní v případě sledování přes set-top boxy. Skokově vzrostla především sledovanost zpravodajských kanálů, kde O2 TV zaznamenala nárůst o 273 % (v případě ČT24 dokonce o 346 %).
 
 
V případě kanálů pro dospělé došlo ke zvýšení sledovanosti o 191 %, u dětských kanálů stoupla o 35 %. Zájem mezi zákazníky vyvolala stanice PornHub TV, která byla dočasně uvolněna k bezplatnému sledování. „Alespoň jednou si tento program pustil každý čtvrtý zákazník O2 TV a průměrně strávil sledováním tohoto kanálu 21 minut,“ uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. Promo akce tedy bude prodloužena do 15. dubna, i když jen u tarifů O2 TV L a O2 TV Stříbrná. Rekord v počtu výpůjček zaznamenala minulý týden O2 Videotéka, kde byl největší zájem o filmy Vlastníci, Poslední aristokratka a Zloba: Královna všeho zlého. O2 nabídku také rozšířilo o novou kategorii „Filmová výuka“, která obsahuje vybrané historické či dokumentární snímky.
 
Společnost Smart Comp, která provozuje IPTV Kuki, se začátkem vládních nařízení spustila nové datové úložiště, takže přetížení údajně nehrozí. Obrovský nárůst sledovanosti byl i u tohoto operátora zaznamenán v případě zpravodajské ČT24 (o 310 %), dokonce se kanál stal druhým nejsledovanějším hned za Novou. Výrazně více diváků sleduje dětské kanály, kde se nárůst taktéž pohybuje v řádech stovek procent. Minulý měsíc Kuki zpřístupnil zdarma programy z rodiny Filmbox, což vedlo k navýšení sledovanosti až o 203 %. Nárůstem o 512 % se v síti Kuki může pochlubit Travel Channel, který ukazuje, že diváci cestují alespoň u obrazovek, když nemohou vyrazit za hranice. O 150 % vyšší sledovanost zaznamenala také erotická stanice Extasy TV, naopak klesá zájem o sportovní kanály, které nemohou nabídnout příliš mnoho aktuálního obsahu.
 
V případě internetového připojení, které Smart Comp. provozuje pod značkou Netbox, došlo ke zvýšení provozu o 15 až 20 %.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik