O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %

O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
, , aktualita
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
K oblíbeným
reklama
V důsledku nařízení české vlády zavedených s cílem omezit šíření onemocnění COVID-19 tráví lidé výrazně více času doma. Vůbec tedy nepřekvapí, že se zvýšila sledovanost televize šířené přes internet. O2 TV hlásí nárůst o 19 %, v případě živého vysílání dokonce o 21 %. Výrazněji vzrostlo právě živé (nebo přesněji lineární) vysílání, neboť diváci mají patrně více času sledovat své oblíbené pořady v čase jejich odvysílání. Uživatelé používající O2 TV v mobilní aplikaci nebo na webu ovšem stále převažuje odložené sledování (funkce Zpětné zhlédnutí nebo Nahrávky), zatímco lineární vysílání zůstává dominantní v případě sledování přes set-top boxy. Skokově vzrostla především sledovanost zpravodajských kanálů, kde O2 TV zaznamenala nárůst o 273 % (v případě ČT24 dokonce o 346 %).
 
 
V případě kanálů pro dospělé došlo ke zvýšení sledovanosti o 191 %, u dětských kanálů stoupla o 35 %. Zájem mezi zákazníky vyvolala stanice PornHub TV, která byla dočasně uvolněna k bezplatnému sledování. „Alespoň jednou si tento program pustil každý čtvrtý zákazník O2 TV a průměrně strávil sledováním tohoto kanálu 21 minut,“ uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. Promo akce tedy bude prodloužena do 15. dubna, i když jen u tarifů O2 TV L a O2 TV Stříbrná. Rekord v počtu výpůjček zaznamenala minulý týden O2 Videotéka, kde byl největší zájem o filmy Vlastníci, Poslední aristokratka a Zloba: Královna všeho zlého. O2 nabídku také rozšířilo o novou kategorii „Filmová výuka“, která obsahuje vybrané historické či dokumentární snímky.
 
Společnost Smart Comp, která provozuje IPTV Kuki, se začátkem vládních nařízení spustila nové datové úložiště, takže přetížení údajně nehrozí. Obrovský nárůst sledovanosti byl i u tohoto operátora zaznamenán v případě zpravodajské ČT24 (o 310 %), dokonce se kanál stal druhým nejsledovanějším hned za Novou. Výrazně více diváků sleduje dětské kanály, kde se nárůst taktéž pohybuje v řádech stovek procent. Minulý měsíc Kuki zpřístupnil zdarma programy z rodiny Filmbox, což vedlo k navýšení sledovanosti až o 203 %. Nárůstem o 512 % se v síti Kuki může pochlubit Travel Channel, který ukazuje, že diváci cestují alespoň u obrazovek, když nemohou vyrazit za hranice. O 150 % vyšší sledovanost zaznamenala také erotická stanice Extasy TV, naopak klesá zájem o sportovní kanály, které nemohou nabídnout příliš mnoho aktuálního obsahu.
 
V případě internetového připojení, které Smart Comp. provozuje pod značkou Netbox, došlo ke zvýšení provozu o 15 až 20 %.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik