Nový Xiaomi Mi Box 4S Pro je jako první připraven na 8K a HDMI 2.1

Nový Xiaomi Mi Box 4S Pro je jako první připraven na 8K a HDMI 2.1
, , aktualita
Xiaomi v tichosti představilo svůj první TV box s podporou rozlišení 8K a konektorem HDMI 2.1. Na trh sice vstoupí s velmi sympatickou cenovkou, ale naneštěstí se bude prodávat pouze v Číně. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi není na trhu s TV boxy žádným nováčkem. Na českém trhu tento výrobce aktuálně nabízí Mi Box S, který si díky zajímavému poměru cena/výbava na nezájem zákazníků rozhodně nemůže stěžovat. Letos se v nabídce dokonce objevilo podobné zařízení Mi TV Stick, ale v ještě kompaktnější formě a s cenou kolem tisícikoruny. Novinky se ovšem objevují také mezi TV boxy. Před pár týdny byl v Číně představen Mi Box 4S, který ovšem proti původnímu Mi Boxu 4 (na mezinárodních trzích je nabízen jako Mi Box S) nepřináší jedinou inovaci. Nyní se čínský výrobce rozhodl svým fanouškům napravit chuť modelem Mi Box 4S Pro, který přináší jedno zásadní prvenství.
 
 
Žádný dosavadní TV box od Xiaomi se totiž nemohl pochlubit podporou 8K. Dokonce také konkurence v tomto ohledu zaostává. Mi Box 4S Pro používá dostatečně výkonný hardware, který zvládne dekódovat videa v 8K. To by ovšem samo o sobě nestačilo. Proto nechybí výstup HDMI 2.1, který umožňuje posílat signál v 8K do televizoru. Xiaomi se zatím nepodělilo se všemi specifikacemi zařízení, kupříkladu tak nemáme informace o použitém procesoru. Připomeňme, že Mi Box 4S (stejně jako Mi Box 4) používá starší Amlogic S905X, u kterého nevíme, zda by si poradil s přehráváním videa v 8K rozlišení. Nová verze používá 2GB operační paměť a 16GB vnitřní úložiště, které představuje upgrade z původních 8 GB.
 
 
Po designové stránce se nic nezměnilo, takže Mi Box 4S Pro je opět elegantní zařízení v bílé barvě. Na zadní straně najdeme kromě HDMI 2.1 také USB Type-A a 3,5mm audio jack. TV box podporuje hlasové ovládání a zvukové formáty Dolby Audio či DTS Sound. Uživatelé mají k dispozici dálkový ovladač v odpovídající barvě. Operační systém Google Android byl doplněn o uživatelskou nadstavbu MIUI s rozhraním Patchwall určeným pro televizory. Mi Box 4S Pro se začíná na čínském trhu prodávat za 399 juanů, v přepočtu necelých 1 400 Kč bez DPH. Zástupce společnosti sdělil webu Android Authority, že v současné době se nepočítá s uvedením na mezinárodní trhy. Není ovšem vyloučeno, že Xiaomi v budoucnu připraví mezinárodní verzi s Android TV a jiným názvem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář