Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový Walkman A845

6.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony si připravila nový typ Walkamnu s označením A845. Vynikat má velmi malou tloušťkou, širokoúhlým OLED displejem s vysokým jasem a dalšími vlastnostmi, které si uvedeme v této aktualitě...
Sony Walkman A845 zatíží vaši kapsu pouhými 62 gramy (bez sluchátek) a je jen 7,2 mm tlustý, takže se dá říci, že je opravdu skladný. K tomu nabídne OLED displej s úhlopříčkou 71 mm (2,8 palce), jehož výhodami jsou syté barvy, vysoky kontrastní pměr, široký pozorovací úhel a krátká odezva. Můžete si na něm prohlížet videa, fotografie a využívat také nový režim zobrazení scén Scene Scroll umožňující rychle procházet delší videa, která se zobrazují jako série malých náhledů. Volitelný je tu A/V výstupní kabel s označením WMC-NWV10, díky kterému si připojíme Walkman k televizoru a na něm přehrajeme videa v rozlišení až 720 x 480 při 30 obrázcích za sekundu.Sony se také chlubí zvukovou kvalitou jeho Walkmanu a zdůrazňuje technologii digitálního zesílení S-Master, jež má docílit dobrého zvuku s jen minimálním zkreslením a dále to je Sony Clear Audio, které má zajišťovat dynamickou a detailní reprodukci, Clear Stereo je tu pro redukci přeslechů mezi kanály a Clear Bass zase pro čisté a nezkreslené basy. Nakonec nesmí chybět DSEE Sound Enhancement Technology, jež se má pokusit o obnovu kvality ztracenou převodem do ztrátových formátů.

Sluchátka EX nám umožní potlačit okolní zvuky (Digital Noise Cancelling) a také nastavit poslech ve třech režimech - na palubě letadla, v autobuse/ve vlaku nebo v kanceláři. Převod hudby do Walkmanu funguje prostým zkopírováním, nebo s pomocí iTunes 9.0 Content Transfer.

Na jedno nabití vydrží Sony Walkman A845 přehrávat hudbu až po dobu 29 hodin a u videa to je 9 hodin. Funkce Battery Care přitom dokáže optimalizovat celkovou životnost baterie omezením úrovně nabíjení až na 90% maxima. A pak jsou k dispozici doplňky, jako například reproduktory Sony SRS-NWGU50, kožená (CKL-NWA840) a silikonová pouzdra (CKM-NWA840).

Tato novinka bude s kapacitou 16 GB k dispozici od března tohoto roku.

Zdroj: TZ Sony