www.tvfreak.cz
>
>
>

Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV

Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
, , aktualita
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
K oblíbeným
reklama
LG si pro letošek připravilo několik nových soundbarů, mezi kterými nalezneme i prémiový model GX. A právě ten se velmi brzy dostane na pulty obchodů. Shoda s názvem řady GX Gallery OLED TV není náhodná, podle LG se totiž jedná o skvělý pár právě se 65" modelem. Posoudit to můžete sami na přiložených obrázcích, kde si lze všimnout shodné šířky i podobného designu. Pochopitelně ovšem můžete soundbar kombinovat i s jinými úhlopříčkami, modely nebo dokonce značkami televizí. Vzhledem k rozměrům 150 x 1446 x 32,5 mm se ovšem tato zvuková lišta nehodí pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů.
 
 
LG GX můžete připevnit na stěnu nebo využít masový ocelový stojan. Diváky pochopitelně nebude zajímat pouze design, ale také zvukové schopnosti soundbaru. Novinka nabízí 3.1 kanálový zvuk s výkonem 420 W a je dodávána s bezdrátovým subwooferem. Pro ještě dokonalejší zvukový zážitek doporučuje výrobce přidat sadu zadních reproduktorů SPK8, která se prodává samostatně. Ve výbavě soundbaru nalezneme podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Kromě toho ovšem nechybí ani certifikace Hi-Res Audio, která potvrzuje bezztrátové přehrávání zvuku v kvalitě 24 bit/96 kHz. Pokud používáte běžné audio formáty, soundbar je zvládne převést do „vysokého rozlišení“.
 
 
Výrobce neopomněl ani umělou inteligenci, kterou reprezentuje technologie LG AI Sound Pro. Jejím úkolem je rozeznat typ přehrávaného obsahu a vybrat nejlepší nastavení zvuku. Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, které podporuje i přenos videa s HDR10 nebo Dolby Vision. K dispozici je také funkce HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), která by měla být u prémiových soundbarů v roce 2020 již standardem. Pokud hudbu rádi přehráváte hudbu ze svého smartphonu či tabletu, oceníte přítomnost rozhraní Bluetooth. Soundbar LG GX se začne prodávat do konce tohoto měsíce v Evropě a na dalších klíčových trzích. Britská cena činí 999 liber, v přepočtu bezmála 30 tisíc korun. Na tamním trhu navíc LG nabídne slevu 50 % na soundbar při nákupu s GX OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik