www.tvfreak.cz
>
>
>

Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV

Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
, , aktualita
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
K oblíbeným
reklama
LG si pro letošek připravilo několik nových soundbarů, mezi kterými nalezneme i prémiový model GX. A právě ten se velmi brzy dostane na pulty obchodů. Shoda s názvem řady GX Gallery OLED TV není náhodná, podle LG se totiž jedná o skvělý pár právě se 65" modelem. Posoudit to můžete sami na přiložených obrázcích, kde si lze všimnout shodné šířky i podobného designu. Pochopitelně ovšem můžete soundbar kombinovat i s jinými úhlopříčkami, modely nebo dokonce značkami televizí. Vzhledem k rozměrům 150 x 1446 x 32,5 mm se ovšem tato zvuková lišta nehodí pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů.
 
 
LG GX můžete připevnit na stěnu nebo využít masový ocelový stojan. Diváky pochopitelně nebude zajímat pouze design, ale také zvukové schopnosti soundbaru. Novinka nabízí 3.1 kanálový zvuk s výkonem 420 W a je dodávána s bezdrátovým subwooferem. Pro ještě dokonalejší zvukový zážitek doporučuje výrobce přidat sadu zadních reproduktorů SPK8, která se prodává samostatně. Ve výbavě soundbaru nalezneme podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Kromě toho ovšem nechybí ani certifikace Hi-Res Audio, která potvrzuje bezztrátové přehrávání zvuku v kvalitě 24 bit/96 kHz. Pokud používáte běžné audio formáty, soundbar je zvládne převést do „vysokého rozlišení“.
 
 
Výrobce neopomněl ani umělou inteligenci, kterou reprezentuje technologie LG AI Sound Pro. Jejím úkolem je rozeznat typ přehrávaného obsahu a vybrat nejlepší nastavení zvuku. Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, které podporuje i přenos videa s HDR10 nebo Dolby Vision. K dispozici je také funkce HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), která by měla být u prémiových soundbarů v roce 2020 již standardem. Pokud hudbu rádi přehráváte hudbu ze svého smartphonu či tabletu, oceníte přítomnost rozhraní Bluetooth. Soundbar LG GX se začne prodávat do konce tohoto měsíce v Evropě a na dalších klíčových trzích. Britská cena činí 999 liber, v přepočtu bezmála 30 tisíc korun. Na tamním trhu navíc LG nabídne slevu 50 % na soundbar při nákupu s GX OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik