Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV

12.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
LG si pro letošek připravilo několik nových soundbarů, mezi kterými nalezneme i prémiový model GX. A právě ten se velmi brzy dostane na pulty obchodů. Shoda s názvem řady GX Gallery OLED TV není náhodná, podle LG se totiž jedná o skvělý pár právě se 65" modelem. Posoudit to můžete sami na přiložených obrázcích, kde si lze všimnout shodné šířky i podobného designu. Pochopitelně ovšem můžete soundbar kombinovat i s jinými úhlopříčkami, modely nebo dokonce značkami televizí. Vzhledem k rozměrům 150 x 1446 x 32,5 mm se ovšem tato zvuková lišta nehodí pro použití s menšími úhlopříčkami televizorů.
 
 
LG GX můžete připevnit na stěnu nebo využít masový ocelový stojan. Diváky pochopitelně nebude zajímat pouze design, ale také zvukové schopnosti soundbaru. Novinka nabízí 3.1 kanálový zvuk s výkonem 420 W a je dodávána s bezdrátovým subwooferem. Pro ještě dokonalejší zvukový zážitek doporučuje výrobce přidat sadu zadních reproduktorů SPK8, která se prodává samostatně. Ve výbavě soundbaru nalezneme podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Kromě toho ovšem nechybí ani certifikace Hi-Res Audio, která potvrzuje bezztrátové přehrávání zvuku v kvalitě 24 bit/96 kHz. Pokud používáte běžné audio formáty, soundbar je zvládne převést do „vysokého rozlišení“.
 
 
Výrobce neopomněl ani umělou inteligenci, kterou reprezentuje technologie LG AI Sound Pro. Jejím úkolem je rozeznat typ přehrávaného obsahu a vybrat nejlepší nastavení zvuku. Pro připojení k televizoru lze využít HDMI, které podporuje i přenos videa s HDR10 nebo Dolby Vision. K dispozici je také funkce HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), která by měla být u prémiových soundbarů v roce 2020 již standardem. Pokud hudbu rádi přehráváte hudbu ze svého smartphonu či tabletu, oceníte přítomnost rozhraní Bluetooth. Soundbar LG GX se začne prodávat do konce tohoto měsíce v Evropě a na dalších klíčových trzích. Britská cena činí 999 liber, v přepočtu bezmála 30 tisíc korun. Na tamním trhu navíc LG nabídne slevu 50 % na soundbar při nákupu s GX OLED TV.