www.tvfreak.cz
>
>
>

Nový Ricoh s krátkou projekcí - „nejmenší a nejlehčí“

Nový Ricoh s krátkou projekcí - „nejmenší a nejlehčí“
, , aktualita
Japonská společnost Ricoh představila začátkem listopadu svůj nový projektor s krátkou projekcí, který využívá zrcadlového odrazu. Výrobce přitom tvrdí, že jde o nejmenší a nejlehčí přístroj z této kategorie.

K oblíbeným
reklama
Projektorů s krátkým projekčním poměrem byla v prodeji už celá řada, žádný z nich však nebyl od společnosti Ricoh. To má změnit nový přístroj Ricoh IPSiO PJ WX4130N(/WX4130), který je určený do kanceláří, na vzdělávání, jako poutač ve výkladních skříních, apod. První uvedení na trh se sice uskuteční 18. listopadu 2011 v domovském Japonsku, ale poté mají následovat i další země.Příklad využití nového projektoru Ricoh - recepce.


Tvrzení výrobce, že jde o nejmenší a nejlehčí projektor s krátkou projekcí, je podpořeno následujícími údaji: Rozměry přístroje jsou 257 × 144 × 221 mm, jeho hmotnost pak činí pouze 3 kg. Zařízení dokáže promítat 48“ obraz ze vzdálenosti 11,7 cm. Ze vzdálenosti 24,9 cm to už je 80“. Jas přístroje činí 2 500 lm, jeho nativní rozlišení dosahuje poněkud slabších 1280 × 800 px. Srdcem přístroje je jednotka DLP (Digital Light Processing), která dokáže promítat i 3D video (nebo 3D data vytvořená pomocí CAD aplikací).Příklad využití nového projektoru Ricoh – poutač ve výloze.


Výrobce vyvinul nový optický systém, a tím zkrátil ohniskovou vzdálenost, ale rovněž zmenšil rozměry a hmotnost přístroje. Tento systém sestává z několika čoček, tzv. flexionového zrcadla a konkávního zrcadla. Právě odraz mezi dvěma zrcadly stojí za velikostí přístroje. Konkávní zrcadlo navíc slouží ke koncentraci paprsků mířících z čoček, podobně jako tomu je například u teleskopu. Zde je výsledkem zkrácení ohniskové vzdálenosti. Specifický tvar tohoto zrcadla navíc umožňuje snížení rozmazávání projekce (zrcadlo je typ free-form surface mirror neboli něco ve smyslu zrcadlo z volitelným tvarem povrchu).Projektor kombinovaný se systémem Ricoh Unified Communication System P3000 (systém pro videokonference).

Vybavenější verze WX4130N podporuje jak připojení přes drátové, tak bezdrátové LAN. Tento projektor podporuje projekci JPEG obrázků uložených na internetových serverech. Navíc není problém využít PC ke konfiguraci jeho LAN nastavení, pokud je připojen k síti, případně dálkově odpojit jeho zdroj napájení. Co se týče ceny, tak neoficiální odhady hovoří o 259 800 ¥ u modelu WX4130N (kolem 57 200 Kč) a 239 800 ¥ (kolem 52 800 Kč) u modelu WX4130. V ČR povinná dvouletá záruka cenu navyšuje o dalších 20 000 ¥ (kolem 4500 Kč, ve výsledku 285 000/260 800 ¥ nebo 62 700/57 400 Kč). Podle firemních plánů by se každý měsíc mělo prodat 1000 ks tohoto zajímavého přístroje.


Optický systém projektoru

Zdroj: TechOn
reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik