Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový profesionální video editor na scéně - Magix Video Pro X

5.9.2008, Radek Jahoda, Aktualita
Již léta jsme si zvykli na neměnnost trhu s profesionálními videoeditory. Mezi ně se ale nyní tlačí další konkurent, který může zamíchat kartami. Stojí za ním firma Magix, známá především svými programy pro hudbu a fotografie.
Software se jmenuje Video Pro X a nabízí podporu DV, HDV, AVCHD a XDCAM kamer. Dokáže zpracovat formáty AVI, DV-AVI, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, MXV, MJPEG, QuickTimeTM a WMV(HD), ze zvukových WAV, MP3, OGG, WMA, MIDI a Dolby Digital ve stereo nebo 5.1 módu, stejně je na tom s exportem. Využít lze i vypalování na DVD nebo Blu-ray.Prostředí je značně konfigurovatelné, rozdělené do několika oken, které lze minimalizovat, zavřít nebo roztáhnout podle potřeby, práci ulehčují klávesové zkratky, dokoupit lze i barevnou klávesnici, kde jsou funkce vyznačeny.

Podporována je akcelerace dekódování pomocí grafické karty, což je vhodné především pro HD rozlišení, zabudována je i stabilizace obrazu, titulky umožňují 3D text, kterým lze ve všech třech osách pohybovat, MultiCam dokáže synchronizovat střih až ze čtyř kamer, video efekty lze upravovat pomocí klíčových snímků a tvarovat Bézierovou křivkou. Obsažen je i zvukový mixer, filtry na odstranění šumu ze zvuku, ekvalizer nebo normalizace, zpracovávat je možné prostorový zvuk. Zabudována je i authorizace DVD a Blu-ray disků.

Prodej má začít koncem měsíce, cena byla stanovena na 350 Euro, což je necelých 9 tisíc Kč.

Zdroj: Magix