Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový lehký stabilizátor videa DJI Ronin-M

15.4.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost DJI uvedla nový lehký stabilizátor videa Ronin-M. Navazuje na původní model Ronin, přináší ale nižší hmotnost, lepší skladnost, ale i nižší nosnost. Vedle toho pochopitelně slibuje i lepší stabilizační účinek a větší výdrž baterie.
DJI představilo menší hořčíkový stabilizátor videa Ronin-M. Navazuje na předchozí model Ronin, je jeho menší variantou. Předně je výrazně lehčí, hmotnost klesla ze 4,2 kg na pouhých 2,3 kg a díky možnosti snadného rozdělání stabilizátoru může být i velmi skladný. Spolu se zmenšením ale musíte počítat také s tím, že se výrazně snížila nosnost stabilizátoru, a to ze 7,25 kg na nynějších 3,6 kg. Rozměry jsou nyní 500×210×420 milimetrů.


DJI Ronin-M


Díky systému SmoothTrack je možné optimalizovat snímání v jedné nebo i více osách. Podporuje i možnost ovládání dvěma osobami, kdy první drží stabilizátor a druhá ovládá kameru nebo fotoaparát. DJI zapracovalo na výdrži baterie a ta nyní vydrží na 6 hodin práce. Výhodou proti většímu bráškovi je také o něco nižší cena, která by se měla pohybovat pod hranicí 2000 dolarů. Další výhodou je širší rozsah pracovních úhlů (kolem dokola zůstává na 360°, náklon +/-25° rovněž zůstal, ale naklopení nahoru a dolů se zvýšilo ze 45° nahoru až 120° dolů na 105° nahoru a 165° dolů.


DJI Ronin-M v akci


Zdroj: dji.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.