Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový laserový projekční televizor od Mitsubishi

29.6.2010, Jiří Piškula, aktualita
Společnost Mitsubishi electric představila nový televizor řady LaserVue s téměř dvoumetrovou úhlopříčkou, který využívá k zobrazování projekci RGB laserových paprsků a podporuje zobrazování 3D videa.
Poprvé byla laserová televize LaserVue od Mitsubishi představena veřejnosti v roce 2008, kdy se na trhu objevil pětašedesátipalcový model s označením L65-A90. Nyní Mitsubishi přichází s další generací laserových televizorů s označením L75-A91. Vzhledem k tomu, že laserová technologie umožňuje dosáhnout velmi vysokých obnovovacích frekvencí při projekci obrazu, je jako stvořená pro přehrávání 3D obsahu. Televizor využívá k projekci na stínítko DLP čip a trojici laserových paprsků v základních barvách (R, G, B).


Televizor Mitsubishi LaserVue L75-A91.

Nový model LaserVue L75-A91 si oproti předchozímu polepšil v úhlopříčce, ta je nyní o deset palců větší – měří 75 palců (190,5 cm). Obrazovka má samozřejmě full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Informace o jasu a kontrastu výrobce nikde neuvádí. Konektivita odpovídá standardu moderních televizorů – 4× CEC HDMI, 2× kompozitní/2× komponentní vstup, 1× audio PC vstup (2× RCA), 1× analogový audio výstup (2× RCA), 1× digitální audio výstup (1× RCA), nechybí síťový port (RJ-45), rozhraní RS-232C a dvojice USB portů.


Pohled na zadní panel s konektory.

Televizor umí přehrávat streamované video přímo z internetu, z USB portu čte audio ve formátu MP3 a obrázky (JPEG). Obrazový procesor zpracovává video obsah ve 12bitovém rozlišení. Integrované reproduktory mají výkon 2× 10 W. Na digitálním koaxiálním výstupu jsou k dispozici signály ze všech vstupů (i analogových). Rozměry televizoru vážícího téměř 70 kg jsou 169 × 106 × 38 cm (š × v × h). Spotřeba se pohybuje kolem 128 W (0,47 W v pohotovostním režimu). Zařízení vyhovuje požadavkům standardu Energy Star 4.0.


Volitelné příslušenství pro přehrávání 3D obsahu.

V České republice se tento model s největší pravděpodobností prodávat nebude, cena v zámoří je stanovena na 6000 USD (asi 126 000 Kč). Jako volitelné příslušenství lze dokoupit 3D adaptér (3DA-1) obsahující 3D adaptér s integrovaným synchronizačním vysílačem pro bezdrátové brýle, dálkové ovládání, HDMI kabel a Blu-ray disk s ukázkovým 3D obsahem. Adaptér se zapojuje pomocí HDMI rozhraní (1.4a) mezi zdroj 3D obsahu (např. Blu-ray přehrávač) a televizor. Zároveň je třeba propojit adaptér s televizorem i speciálním synchronizačním kabelem. 3D brýle nejsou součástí adaptéru a nejsou o nich dostupné žádné informace.

Zdroj: Engadget, Mitsubishi.