www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení

Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
, , aktualita
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Sony si pro majitele svých televizorů připravilo předvánoční dárek v podobě aktualizace firmwaru na verzi 6.4960. Zamíří na většinu modelů z let 2019 až 2020 a vybrané high-endové modely z roku 2018. Aktualizace přináší slibovanou aplikaci Apple TV, která divákům nabízí přístup ke službě předplatného TV+ s vlastním obsahem od Applu, knihovně filmů z iTunes i partnerským kanálům. Na televizorech ze série ZG9 odemyká tento update přenos signálu ve 4K/120 Hz přes HDMI 2.1, což ocení majitelé PlayStationu 5. Před pár týdny japonský výrobce zpřístupnil tuto funkci na také na televizorech XH90.
 
 
Na všechny kompatibilní televizory přináší firmware ve verzi 6.4960 také vylepšené uživatelské rozhraní, které se týká mimo jiné nabídky televizoru a oznámení, nápovědy nebo nastavení kanálů. Byly přidány nového hlasové příkazy přes Google Assistant, i když čeština mezi podporovanými jazyky stále chybí. Nová rodičovská kontrola umožňuje omezit dobu strávenou u obrazovky. Nechybí ani celá řada oprav chyb. Aktualizaci lze nainstalovat automaticky, jakmile bude dostupná – to se může lišit podle modelu a regionu. Zkušenější uživatelé mohou provést manuální instalaci z USB flash disku.
 

Kompatibilní televizory s firmwarem 6.4960

 • Modely z roku 2018: AF9, ZF9
 • Modely z roku 2019: ZG9, AG9, XG95 a XG85
 • Modely z roku 2020: A8, A9, XH80, XH81, ZH8, XH95, XH85, XH91

Seznam novinek ve firmwaru 6.4960

 • Vylepšení uživatelského rozhraní následujících položek: obrazovka nápovědy, nabídky televizoru a oznámení, nahraný seznam titulů, nastavení kanálů, vizuální vysvětlení nabídky, nastavení obrazu, rozšířená podpora pro hlasové příkazy.
 • Umožňuje podporu signálu 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz pro konzoli PS5™ (model ZG9).
 • Představuje aplikaci Apple TV.
 • Představuje novou funkci rodičovské kontroly, která dokáže omezit dobu sledování.
 • Představuje automaticky přidané často používané aplikace / nastavení Nabídky vstupu a Rychlých nastavení.
 • Přidává zkratky usnadnění do Rychlých nastavení
 • Vylepšená použitelnost připojených zařízení přes rozhraní HDMI
 • Umožňuje fungování set top boxu s dodaným dálkovým ovladačem televizoru (modely z let 2018 a 2019 – již dostupné na příslušných modelech z roku 2020; dostupnost se liší podle regionu a modelu).
 • Řeší problém, při kterém se kanály samy přepínaly po změně jejich pořadí.
 • Řeší problém, kdy po resetu napájení nevychází zvuk z optického výstupu.
 • Řeší problém modelů OLED, u nichž se někdy při sledování obsahu HbbTV aktivuje spořič obrazovky.
 • Řeší síťový problém způsobený nastavením nesprávného času systému.
 • Řeší problém občasného zkreslení zvuku Dolby Atmos
 • Řeší problém, kdy je výchozí software DNS nastavený na konkrétní hodnotu.
 • Zlepšuje kompatibilitu s moduly CA používanými v placených službách televizoru (modely z let 2018 a 2019).
 • Řeší problém přerušovaného vypadávání zvuku u zvukových projektorů připojených prostřednictvím konektoru HDMI ARC při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích.
 • Řeší problém, kdy při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích na okamžik zamrzne video.
Zdroj: Sony.cz (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik