Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový firmware pro Apple TV přináší AirPlay Mirroring

16.10.2011, Martin Stančík, aktualita
Apple tento týden vydal novou verzi operačního systému iOS 5 pro svá mobilní zařízení. Málokdo však ví, že společnost při této příležitosti vydala také novou verzi své Apple TV. A ta přináší hned několik zajímavostí.
Apple tento týden vydal firmware 4.4 pro svou černou krabičku s názvem Apple TV. Jednou z nejzajímavějších funkcí, které přináší, je AirPlay Mirroring.

AirPlay Mirroring zobrazuje všechno, co uživatel vidí na televizoru ve svém obývacím pokoji, i na jeho iPhonu/iPadu. Navíc výrobcům umožňuje vytvářet hry s multi-playerem tak, jak je vidět výše na obrázku.

Hráči mohou díky AirPlay Mirroringu používat svůj iPad 2 k ovládání hry - například ve hře Real Racing 2 lze tento tablet používat jako volant, na němž se zároveň zobrazuje trať. Hra jako taková se stále zobrazuje na televizoru. Podobné funkce mohou nyní do svých her zakomponovat všichni vývojáři.

AirPlay podporuje video, hudbu a obrázky z Apple TV již nějaký čas, avšak AirPlay Mirroring přináší celou řadu dalších možností. Nový firmware také přináší oficiální aplikaci NHL, jež umožňuje sledovat živé zápasy, a aplikaci Wall Street Journal Live s byznysovým zpravodajstvím. Zajímavé je i nové propojení iOS 5 zařízení s Apple TV. Pokud nyní uživatel pořídí pomocí svého iPhonu fotografii, je tato automaticky nahrána na iCloud a ihned dostupná v aplikaci Photo Stream App v rámci Apple TV.

Firmware 4.4 pak v neposlední řadě přináší také podporu titulků u služby Netlfix, stejně jako novou aplikaci Trailery.

Zdroj: FlatPanelsHD