Nový celoplošný kanál v DVB-T2. Začalo vysílání Naživo

Nový celoplošný kanál v DVB-T2. Začalo vysílání Naživo
, , aktualita
Multiplex 23 se rozšířil o novou stanici Naživo, která divákům nabízí neobvyklé kulturní zážitky doma. Prostor dostává divadlo i hudba. Všechny pořady jsou vysílány živě, a to dokonce včetně reklamy.
K oblíbeným
reklama
Vcelku narychlo začala vysílat nová televizní stanice Naživo, která teprve před pár dny získala potřebnou licenci od Rady rozhlasového a televizního vysílání. Nebylo jasné, zda se plánovaný start opravdu uskuteční. Diváci neměli příliš mnoho času na naladění, neboť programová pozice se v multiplexu 23 objevila teprve pár hodin před zahájením vysílání. Nakonec ovšem všechno dopadlo dobře a od včerejšího večera tak diváci mohou sledovat nový kanál, který je zaměřen – stejně jako veřejnoprávní ČT Art – na kulturu. Televize navazuje na projekt Film Naživo, který byl spuštěn v listopadu. Spolupracuje na něm společnost Heaven's Gate režiséra Viktora Tauše se soubory JATKA78 a Cirkus La Putyka.
 
 
Start nového kanálu zrovna v této době není náhodný. Z veřejného prostoru zmizela kvůli protikoronavirovým opatřením živá kultura, a tak se Televize Naživo bude snažit zprostředkovat kulturní zážitky přímo u diváků doma. Jak napovídá název stanice, všechny pořady jsou vysílány živě. Jedná se o divadelní představení, kabarety, koncerty nebo pohádky. Vzhledem k tomu, že se jedná o komerční stanici, nebudou chybět ani reklamy. I ty ovšem budou vysílány živě a postarají se o ně samotní herci. Naživo chce kulturu zprostředkovat z neobvyklých úhlů, a tak využívá třeba kamery umístěné na oblečení herců. Projekt podpořilo Ministerstvo kultury, Nadace PPF a O2.

Televize Naživo vysílá prostřednictvím multiplexu 23, který je k dispozici celoplošně. Provozuje jej společnost Czech Digital Group (CDG) a vysílají přes třeba kanály Novy a Barrandova. Vysílání probíhá v rozlišení 960 x 540 neboli qHD. V budoucnu chce provozovatel proniknout i do nabídky placených televizí. Otázkou ovšem zůstává, jak je projekt dlouhodobě udržitelný po zrušení omezení související s pandemií COVID-19. Diváci, kteří nestíhají živé televizní vysílání, mohou využít archiv pořadů, který je ovšem placený. Vstupenka na záznam včerejšího představení Batacchio stojí 149 Kč a divák může přidat i dobrovolný příspěvek. Polovina z příjmů putuje účinkujícím souborům, druhá polovina bude využita na provoz projektu a vznik nových pořadů.
 
 
Zdroj: Nazivo.art


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře