Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nový bezdrátový protokol pro Android OS

, , aktualita
Nový bezdrátový protokol pro Android OS
S novým bezdrátovým protokolem Android@Home bude možné ovládat operačním systémem Android světla, termostaty, televizní přijímače, klimatizaci, ledničku a mnoho dalšího. Prosadí se Google i na tomto poli?
Nový bezdrátový protokol pro Android OS
Google začátkem měsíce na konferenci Google I/O developers představil své plány pro automatizovanou domácnost. Přidává se tedy se svým projektem Android@Home k Premise Systems od Motoroly nebo Simple Control Protocolu od Microsoftu. Google má pro úspěch této platformy slušně našlápnuto, neboť v současnosti je aktivovaných zhruba 100 miliónů přístrojů s Androidem, 200 000 aplikací dostupných na AAndroid Marketu a celkově počet nainstalovaných aplikací čítá 4,5 miliardy.Nikdo jiný z velkých hráčů na trhu mimo Motoroly, která nedávno koupila poskytovatele domácí automatizace 4Home, se zatím nepustil do razantnějších kroků, které by vedly k centralizaci ovládání domácnosti. Zdá se, že Ani Apple nebude využívat obrovského potenciálu, který na trhu má, a v nejblížší době se nebude angažovat v „ovládání domácnosti“.


Prototyp LED žárovky vybavené bezdrátovým přijímačem.

Google už uzavřel partnerství s Lighting Science Group, díky čemuž by se měly objevit první LED žárovky, které by mohly být ovládány třeba smartfounem. Tyto LSG žárovky by měly být na trhu dostupné koncem roku 2011. Jedná se o typ A19 ekvivalentní 60W edisonovce. Žárovky budou pravděpodobně vybaveny jednoduchým bezdrátovým přijímačem a spínacím obvodem.

Zdroj: Cepro