Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový Asus O!Play pro vaše multimédia

2.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Asus oficiálně na náš trh uvedla nový multimediální přehrávač O!Play HDP-R1 HD, jenž je zaměřen na vysoké rozlišení a podporu různých formátů, což dnes není žádnou výjimkou. Tento přehrávač jsme již u nás letmo představili, ale nyní se podívejme, co vše tento model nabízí.
ASUS O!Play HDP-R1 HD Media Player umožňuje přehrávání videí v rozlišení až 1080p s podporou formátů MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB a také nabízí několik zajímavých funkcí. Jednou z nich je Music Shuffle, která má na dálkovém ovladači vyhrazené tlačítko, pomocí nějž si přehrávač sám setřídí veškerou dostupnou hudbu a začne ji přehrávat v náhodném pořadí.Pak je tu také rychlé rozhraní eSATA pro připojení externích pevných disků coby zdrojů dat, které je kombinované v jednom portu s rozhraním USB 2.0. A pak je tu ještě jeden samostatný port USB 2.0 a vedle něj rovněž port pro Ethernet.

Hudbu můžeme přehrávat ve formátech MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF a pak je možné prohlížet si i fotografie a obrázky. To vše lze z malé černé krabičky dostat ven pomocí rozhraní HDMI, kompozitního signálu, nebo optického digitálního audia.

Doufejme, že Asus u svých titulků nezapomněl také na podporu českých znaků, o čemž se v tiskovce nezmiňuje. Veškeré dostupné specifikace jsou zde:

Asus O!Play HDP-R1 HD
Podporované video formátyMPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
podporované přípony video formátů.mp4, .mov, .xvid, .avi., .divx., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob
Podporované audio formátyMP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
Podporované obrazové formátyJPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
Podporované formáty titulkůSRT, SUB, SMI, SSA
Výstupy
    HDMI
    Composite Audio/Video
Optical Digital Audio
Vstupy
    USB2.0
    eSATA/USB2.0 combo port
RJ-45 LAN port *1
DC Power In
Rozměry181 x 125,3 x 47,7 mm
Zdroj12 VDC, 2 A
Spotřeba<10 W
Rozsah provozních teplot5 °C(41 °F)~35 °C(95 °F)

Zdroj: TZ Asus