Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novinky u Skylinku: MTV Europe v MPEG-4, Hustler HD a konec CryptoWorks

23.11.2013, Michal Spáčil, aktualita
Pokračuje útlum placeného přístupu CryptoWorks, MTV Europe nahradí program MTV Czech, jemuž končí licence, a místo stanice pro dospělé Penthouse HD1 se v nabídce objeví konkurenční Hustler HD.
Nejstarší český poskytovatel satelitních programů Skylink přichází s trojicí změn, z nichž nejpodstatnější je další omezení programové nabídky pro majitele starších karet se systémem placeného přístupu CryptoWorks, který používal Skylink od svého založení. Postupný útlum tohoto systému tím vstupuje do své poslední fáze.

Od 26. listopadu uživatelé karet, jejichž sériová čísla začínají 0_197... již nenaladí programy z nabídky Digital, s výjimkou prvního a druhého programu České televize. Vlastníci karet začínajících na čísla 0_0002_85... a 0_343... se pak od uvedeného data už nepodívají na stanice Prima ZOOM, Prima LOVE, Smíchov, TELKA, FANDA, Doma, FOOOR a WAU. Podle provozovatele Skylinku, jímž je lucemburská společnost M7 Group SA, se tato změna dotkne již jen malého počtu diváků v ČR a na Slovensku, kteří stále používají starší typ karty, jejichž dodavatel, společnost Irdeto, pro ně již neposkytuje technickou podporu. Provozovatel Skylinku doporučuje nahradit tyto karty typem Skylink Výměna M7. Ke zprovoznění nových karet je nutná registrace, k čemuž je nutné znát číslo předchozího modelu; staré karty proto zatím raději nevyhazovat.

Stejně jako další operátoři se i Skylink připravuje na konec licence pro vysílání MTV Czech, jejímž držitelem byla skupina Nova, potažmo CME, jejíž smlouva se společností MTV Networks o využívání značky MTV končí po pěti letech s koncem letošního roku. V nabídce Skylinku by ji podle webu parabola.cz měla nahradit evropská mutace MTV Europe, a to na jiné frekvenci a v kódování MPEG-4. Aktivity kolem stanice MTV na našem území přebírá společnost Viacom.

Poslední změna se týká zejména příznivců noční televizní erotiky. Dosavadní kanál Penthouse HD1, který lze nyní s vysílacím časem od 0:00 do 6:00 hod. najít v programové nabídce Skylinku, nahradí obdobně zaměřená stanice Hustler HD ve stejném časovém rozmezí (sama stanice jinak vysílá po celý den). Její obsah se bude lišit od stávajícího prémiového pořadu Hustler, který je vysílán v SD. Program bude poskytován v rámci balíčků Kombi, HD Plus, Multi HD, Flexi 7 a Komplet.

Signál Skylinku ze satelitu Astra pokrývá celé území České republiky a Slovenska a podle údajů M7 Group SA využívá nabídky tohoto poskytovatele 1,5 miliónu domácností.

Zdroj: Skylink, Parabola, M7 Group SA
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.