Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novinky Sony z CES 2012 v kostce

13.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony si stejně jako jiné velké firmy vyrábějící elektroniku připravila na CES 2012 velké množství novinek, kam patří televizory, Blu-ray přehrávače, domácí A/V receivery, videokamery, mobilní audio zařízení, atd. My si je nyní rychle prolétneme.
V krátkosti si tedy představíme novinky, s nimiž se Sony vydalo do Las Vegas na CES 2012. Kromě nového hardwaru a audiovizuálních produktů se jedná také o nabídku online filmových, televizních a herních služeb, které jsou dnes spojeny s chytrými televizory, přehrávači a zkrátka vším, co je vybaveno rozhraním pro přístup k Internetu. A samozřejmě se pořád skloňuje zaklínadlo "cloud".

Konkrétně jde o zábavní síť Sony Entertainment Network se službami Music Unlimited nebo Video Unlimited pro televizory, osobní počítače, smartphony a tablety Sony či síť PlayStation Network pro herní konzole.

Co se ale týče hmatatelných novinek, pak se můžeme těšit na nové obrazovky využívající technologii Crystal LED Display, čili variaci na OLED. Ta bude využita u 55" displeje s rozlišením Full HD a takováto obrazovka samozřejmě nebude potřebovat podsvícení, neboť zdrojem světla budou samotné diody tvořící subpixely a těšit se můžeme na velmi vysoký kontrast, širokou paletu barev i pozorovací úhly bez zkreslení a rychlou odezvu. Prozatím má Sony připraven prototyp.

Oblast televizí a domácích A/V zařízení bude rozšířena o nové modely Sony Bravia třech řad - BX (základní), EX (střední) a HX (hi-end) s rozlišením Full HD. Slíben je vysoký kontrast díky panelu Sony OptiContrast a vysoký výkon obrazových procesorů Sony X-Reality PRO a X-Reality, z nichž těží technologie Motionflow XR pro redukci rozmazaného obrazu při rychlých scénách.

Dále Sony rozšíří svou nabídku produktů pro Google TV pomocí síťového multimediálního přehrávače a přehrávače Blu-ray, přičemž se počítá s rychlým a snadným vzájemným propojením pro lepší využití platformy Google TV. Těšit se můžeme na třináct nových videokamer řady Handycam, jež dostanou nový systém stabilizace obrazu „Balanced Optical Steady Shot“, kde celý optický systém včetně senzoru má fungovat jako jedna plovoucí jednotka, takže stabilizátor má být mnohonásobně účinnější než u starších modelů.

Jiné videokamery nabídnou také vestavěný projektor s lepším ozvučením, chybět nebude 3D kamera HDR-TD20V a první kapesní MP4 Full HD videokamera Bloggie Live s možností streamování živého videa přes Wi-Fi přímo na Internet.

Zařízení Sony Walkman se rozrostou o řadu Z s multiaplikačním rozhraní a připojením ke službě Music Unlimited i obchodu Android Market. V blízké budoucnosti tak můžeme očekávat mnoho novinek z dílen firmy Sony.

Zdroj: TZ Sony