Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novinky firmy Sony z Berlína

31.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Nesmíme zapomenout na firmu Sony, která na veletrhu IFA 2012 také představila své novinky. Stejně jako Toshiba představila televizor s rozlišením 4K a k tomu se můžeme v krátkosti podívat také na kameru pro sportovce a zajímavý osobní 3D přehrávač.
Sony má tedy také připravený svůj televizor s čtyřnásobným rozlišením Full HD (čili 4K - 3840 x 2160) a úhlopříčkou 84", takže to vypadá, že 4K televizory jsou novým tahákem (pro peníze z kapsy), stejně jako je doposud 3D a Smart TV nebo v minulosti rozlišení Full HD. Nicméně na druhou stranu jde zatím o velmi velké modely, pro něž nebude mít doma každý místo (nehledě na finance).

Televizor patří do rodiny BRAVIA a obsahuje firemní procesor 4K X-Reality Pro, který se postará o zpracování obrazu a při takovém rozlišení bude mít jistě plné obvody práce. Firma Sony také nezapomněla dodat, že k tomuto televizoru bude ideální příslušná 4K kamera CineAlta F65.

Dále byl představen HMZ-T2, čili osobní 3D přehrávač, který však nepředstavuje v podstatě nic nového (pamatujete helmu VFX-1 z devadesátých let?). Jedná se tedy o náhlavní systém s připravenou obrazovkou (typ OLED) pro každé oko, díky čemuž je zprostředkování 3D vjemu snadné a pak tu je virtuální šestikanálový prostorový zvuk. Otázkou je, jak dobře budou využitelná klasická sluchátka, třeba nová MDR-1 RBT s technologií NFC a funkcí Sony „One-touch“ pro snadné sdílení hudby.

Nakonec můžeme zmínit kameru Sony HDR-AS15 (natáčí v rozlišení Full HD)určenou pro sportovce, turisty a prostě pro aktivní lidi. Tu můžeme prý snadno připnout na oblečení či helmi a mít ji hned k dispozici. Vybavena je stabilizátorem obrazu Sony SteadyShot, vestavěným rozhraním Wi-Fi pro přenos dat a či ovládání pomocí chytrého telefonu a také 170° širokoúhlým objektivem Carl Zeiss.


Zdroj: TZ Sony

reklama
reklama