Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novinky firmy LG z Berlína

6.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Letos v Berlíně na IFA 2012 společnost LG Electronics představila také řadu audio a video produktů, s jejichž pomocí si chce posílit pozici na celosvětovém trhu s těmito produkty. Ve stručnosti si je nyní představíme...
LG Electronics tak hodlá na audiovizuálním trhu prorazit podobně, jako se jí to podařilo na trhu s 3D televizory. Konkrétně si připravila systém domácího kina LG BH9520TW, univerzální audio systém LG NB3520A, Blu-ray přehrávače HR929S a HR929D, multimediální Smart Blu-RayTM Disc Player BP620 či dokovací stanici LG ND8520, která již dříve získala ocenění CES Innovations Award 2012.

LG BH9520TW je tedy domácí kino skládající se ze čtyř věžových reproduktorů s prostorovým zvukem 9.1, který výrobce přirovnává ke zvuku v kině IMAX. Systém je vybaven technologií 3D Sound Zooming, která má synchronizovat prostorový zvuk s pohybem objektů na 3D obrazovce televizoru, pak tu jsou také funkce Smart TV pro využití s aplikacemi a také širokou paletu rozhraní včetně Bluetooth, USB či Wi-Fi. Vedle toho můžeme zmínit funkci SIMPLINK pro ovládání celého domácího systému pomocí jednoho ovladače (třeba od televizoru).

Systém Sound Bar NB3520A je další novinka vybavená bezdrátovým Wi-Fi subwooferem a 3D zvukem. Jeho tělo má úzký tvar, díky čemuž má v domácnosti snadno zapadnout mezi nábytek. Můžeme zde využít také rozhraní Bluetooth pro streamování hudbu přímo z telefonu či jiného mobilního zařízení. Jinak je pro připojení přehrávačů připraven také USB.Dostáváme se ke dvěma Blu-ray přehrávačům HR929S a HR929D vybavenými rovněž funkcemi Smart TV, dále HD tunery pro poskytnutí vysílání televize a možnost jeho záznamu na pevný disk či externí zařízení. Pak t u jsou funkce Wi-Fi Direct a DLNA pro přístup k obsahu uloženému na dalších zařízení v domácnosti.

BP620 Smart Blu-Ray Disc Player má také jako multimediální hub funkce Smart TV a bezdrátové připojení k dalším zařízením. Více o něm LG neprozradilo a na konec si připravilo dokovací reproduktory ND8520 s funkcí AirPlay pro zařízení Apple a přehrávání ze serveru iTunes pomocí Wi-Fi. LG slibuje jednoduché dotykové rozhraní pro přístup k hudební sbírce uložené třeba ve vašem Macu. Pak tu je ale také port USB pro přehrávání MP3 a WMA, dálkový ovladač a samotný zvuk mají na starosti reproduktory 2.1 s výkonem 80 W. Model ND5520 pak je alternativou především pro Android.

Zdroj: TZ LG Electronics
reklama
reklama