Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové televizory Philips mají Android

1.4.2014, Jakub Doležal, aktualita
V letošním roce bude Android kromě telefonů expandovat také do televizorů, které díky tomu nabídnou výrazně více funkcí, aplikací a hlavně mnohem širší podporu formátů. Jaké modely s Androidem se představí pod značkou Philips?

Společnost Philips svou televizní divizi sice odprodala, avšak nový vlastník pod logem výrobce nadále pokračuje ve vývoji. Navíc se zdá, že vyrazil správným směrem, neboť nové modely pro tento rok vsadí na operační systém Android a díky tomu si s nimi užijete výrazně více zábavy. Celkem byly představeny 3 řady, tak se na ně pojďme podívat.


Philips 8100 (xxPFS8109) a 8200 (xxPFS8209)


První dvě řady toho mnoho sdílejí, a proto si je popíšeme současně. Základem bude LCD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (FullHD) při úhlopříčkách 48“ a 55“. Výrobce slibuje až 800 Hz zobrazení, nicméně toho je často dosahováno různými úpravami obrazu. Potěší však funkce lokálního ztmavení, respektive snížení intenzity podsvícení a stranou nezůstala ani podpora 3D obrazu, včetně konverze z 2D zdroje.


Operační systém Android ve verzi 4.2.2 (Jelly Bean) bude zcela jistě doplněn o grafickou nadstavbu a řadu aplikací mířených do multimediálního prostředí. Uživatel si může další aplikace dohrát sám, přičemž k dispozici bude 2,7 GB prostoru. Pohonnou jednotkou je 4jádrový procesor, avšak frekvenci či další parametry výrobce neuvádí. Z hardwarové výbavy ještě nesmím opomenout dvojici tunerů s podporou DVB-T/T2/C/S/S2.


Philips 8800 (xxPUS8809)


Android se podívá také do highendu, neboť v rámci řady 8800 bude nabízen v modelu s rozlišením 4K při úhlopříčce 55 palců. Obnovovací frekvence narostla na 1000 Hz a k dispozici budou další podpůrné funkce pro vylepšení obrazu. Nešetřilo se ani v oblasti konektorů a najednou zapojíte až 4 HDMI či 3 USB zařízení. Pro pamětníky je připraven Scart, i když u 4K rozlišení asi nebude nejvhodnější.

Operační systém je opět ve verzi 4.2.2, avšak tentokrát díky 4K panelu použil výrobce 8jádrový procesor. Aplikace či kapacita úložiště je shodná s předchozími modely řady 8100 a 8200. Změna se nekoná ani u tunerů, které opět zvládnou všechny myslitelné standardy.

Zajímavá je nabídka ovladačů, kdy k televizoru dostaneme speciální ovladač s mikrofonem, dále můžeme využívat gest rukou a stranou nezůstanou ani naše telefony či tablety. Konečně tedy výrobce dává možnost si plně vybrat.


Všechny zmíněné televizory dorazí na trh ještě v tomto roce, avšak konkrétní dostupnost u nás včetně cen je prozatím neznámou. Veškeré specifikace k novým produktům si v anglickém jazyce můžete přečíst v tomto PDF.

Zdroj: Philips