Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové televizory Philips DesignLine

11.8.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Holandský výrobce Philips před pár dny odhalil novou řadu televizorů DesignLine. Ta se dále dělí na DesignLine Edge (bohužel jen v bílém provedení) a DesignLine Tilt (pouze v černém hávu). Rozdíl přitom není jenom v ceně, ale i vybavenosti.
Berlínský veletrh IFA 2011 se pomalu blíží (už příští měsíc) a mnozí výrobci už dopředu představují veletržní novinky. Takový je i případ nadnárodního giganta se sídlem v Nizozemí. Mezi jeho exponáty nebudou chybět ani nové televizory řady DesignLine. Lépe vybavená varianta Edge bude k dostání v bílém provedení rámu a s průhledným skleněným dnem. Lahůdkou přístroje (vzdáleně připomínajícím Apple Mac) bude technologie podsvícení pozadí Ambilight 2. Právě ta chybí v levnější variantě Tilt (angl. nakloněný), kterou prozradí černé provedení a menší rozměry.


Televizor Philips DesignLine Edge 7906 byl navržen pro minimalistický nábytek.

Při návrhu nových televizorů hrála roli nová vlna bílého nábytku. Myšlenkou bylo, že TV bude stát na nízkém nábytku a přitom bude mít náklon 6 stupňů od svislice. Podle zástupců společnosti byla tato barva zvolena jako alternativa k nablýskanému černému vzhledu, který dnes u černé elektroniky dominuje. K zahození není ani stylový dálkový ovladač, který vychází z oválných ovladačů Philips uvedených loni.


Stylový ovladač pro stylovou televizi

Pod víkem televizoru Philips Edge (7906) se skrývá většina nejnovějších technologií společnosti. Za povšimnutí stojí technologie Easy 3D, která je odrůdou pasivního 3D. Divákovi tak stačí levné polarizační 3D brýle. Nemusí se díky tomu starat o baterie, synchronizaci a další nevýhody sesterské aktivní metody 3D videa.Dalším tahákem DesignLine Edge je internetová platforma NET TV. Po připojení přes kabel nebo WiFi tak stačí otevřít standardně dodávaný internetový prohlížeč. Součástí NET TV je samozřejmě i elektronický obchod s aplikacemi App Store a různé služby videa na poptání. O zobrazování videa se stará technologie Pixel Precise HD se 400Hz Perfect Motion Rate (PMR). Nesmí chybět ani nahrávání přes USB a podsvícení Edge LED pro rozumnou spotřebu.


Televizor Philips DesignLine Tilt 4906.

Levnější DesignLine Tilt je HD Ready, v černém provedení, s pouhými 50 Hz. O podsvícení se zde starají LED a je možné přehrávat videa z USB. Televizory DesignLine Edge 7906 budou v Evropě k dostání v 32 (42) palcích úhlopříčky s označením 32PDL7906 (42PDL7906). Jejich cena by se pak měla pohybovat kolem 1199 EUR (1 399 EUR) neboli 29 000 Kč (33 900 Kč) při uvažovaném kurzu 24,2 Kč za 1 EUR. Levnější varianta DesignLine Tilt bude k dostání v 22 (26) palcích jako 22PDL4909 (26PDL4906) za zatím nezveřejněnou cenu.


Philips DesignLine Edge 7906 + zvukový systém SoundHub HTS9241.

Televizory by měl doplnit zvukový komplet SoundHub HTS9241, jenž by měl vzhledově ladit k nové řadě televizorů. Pokud se náhodou vydáte začátkem září do Berlína, tak se můžete vydat na veletrh IFA 2011. Tam totiž budou tyto stylové spotřebiče k vidění. Na závěr tu máme video v angličtině, kde výrobce zdůrazňuje návrh DesignLine pro interiér podle poslední módy.


Zdroj: flatpanelshd