Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové televize Xiaomi mají lepší kameru než váš smartphone

30.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi tento týden představilo Mi TV 6 Extreme Edition a Mi TV ES 2022 pro čínský trh. První jmenovaná řada používá 48MPx duální kameru, což je mezi televizemi rarita. Nepodceňuje ovšem ani kvalitu zobrazení barev nebo zvukový systém.
Ačkoliv Xiaomi nabízí své televizory také evropským zákazníkům, většina portfolia je stále dostupná pouze v Číně. Platí to také pro dvě modelové řady Mi TV 6 Extreme Edition a Mi TV ES 2022, které byly představeny tento týden. Odlišují se designem i výbavou. Mi TV 6 Extreme Edition přináší některé high-endové funkce, které nejsou u konkurence běžné. Základem je 4K 120Hz panel (podle některých zdrojů se jedná o QLED TV) se špičkovým jasem 1 200 nitů a 97% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. Výrobce se pochlubil využíváním technologie 3D LUT pro korekci barev, která je známá z filmového průmyslu.
 
 
Televizor byl certifikován pro Dolby Vision a IMAX Enhanced. O pohon se stará procesor MediaTek MT9950 spolu se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Konektivitu zajišťuje rozhraní HDMI 2.1, duální Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0. Specifikace se zmiňují také o 100W audio systému. Ještě větší raritou je ovšem kamera, která se sice čas od času objevuje (především v čínských televizích), ale rozhodně ne v této konfiguraci. Mi TV 6 Extreme Edition totiž využívá 48MPx duální kameru s vylepšením pomocí AI, která zajišťuje, aby byl uživatel stále v záběru. Pokud kamera zrovna není používána pro videohovory (nebo jinou činnost), skryje se za obrazovku.
 
 
Xiaomi se při návrhu designu rozhodlo pro použití kovu a velmi tenkých rámečků. Mi TV 6 Extreme Edition bude k dispozici v úhlopříčkách 55 palců, 65 palců nebo 75 palců. Podle velikosti obrazovky se liší také počet stmívatelných zón podsvícení – 100, 224 nebo 255. Cena v Číně bude startovat na 6 000 juanech, v přepočtu 20 000 Kč bez DPH.
 
Mi TV ES 2022 existuje ve stejných úhlopříčkách jako výše uvedená série. Liší se ovšem počtem stmívatelných zón, kterých bychom napočítali jen 32, 45 nebo 60. I v tomto případě se bavíme o 4K TV, které používají panel s 94% pokrytím DCI-P3 a nejvyšším jasem 700 nitů. Podporována je technologie MEMC pro vyhlazení pohybu, stejně jako formát vysokého dynamického rozsahu HDR10+. K dispozici je pouze 12,5W audio systém, kamera potom patrně zcela chybí. S cenou do 3 399 juanů (11 300 Kč) ovšem tyto modely budou výrazně levnější.