Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio

15.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.

Sony ZF9 a XF9000

 
Dvojice bezdrátových soundbarů od Sony se k televizoru připojuje přes Bluetooth a nabízí moderní design, který se hodí k letošním modelům Bravia. Oba také podporují technologie Dolby Atmos a DTS:X. Vyšší Sony HT-ZF9 (na americkém trhu označovaný jako Z9F) umí vykouzlit 3.1 prostorový zvuk, v případě Sony HT-XF9000 (HT-X9000F) se jedná o konfiguraci 2.1. K prvně jmenovanému soundbaru ZF9 lze navíc dokoupit zadní reproduktor SA-Z9R, který se rovněž připojí bezdrátově a umožňuje také připevnění na stěnu. K poslechu hudby ani není potřeba televizor, podporovány jsou třeba technologie Chromecast či Spotify Connect.
 
 
Sony HT-ZF9 bude stát v přepočtu okolo 17 tisíc korun, Sony HT-XF9000 potom přibližně 17 tisíc korun. Oba soundbary se začnou prodávat letos na jaře.

 

Samsung NW700


Samsung upřednostňuje u svých televizorů upevnění přímo na stěnu, proč tedy něco podobného nenabídnout také u soundbarů? Model NW700 Sound+ je s šířkou 53,5 mm o 41 % užší než předchůdci, ale nepodporuje prostorový zvuk Dolby Atmos. V elegantním těle, které se k televizoru připojuje bezdrátově, nalezneme tříkanálové reproduktory a zesilovač. Výrobce také implementoval novou technologii zabraňující zkreslení zvuku, která byla vyvinuta v kalifornské Samsung Audio Lab.
 
 
Informace o dostupnosti ani ceně zatím nebyly zveřejněny.


Polk Audio Command Bar

 
Americká společnost Polk Audio ukázala v Las Vegas první soundbar na světě, který integruje hlasovou asistentku Amazon Alexa. Pomocí hlasových povelů umožňuje přehrávat libovolnou hudbu, ovládat domácí spotřebiče, nastavit budík či vyhledávat informace. Soundbar je také možné snadno propojit se zařízeními Amazon Fire TV. Co se týče samotného zvukového výstupu, byla použita konfigurace 3.1. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi, Bluetooth, dvojice vstupů HDMI 2.0b, HDMI výstup a optický audio vstup.
 
 
Polk Audio Command Bar se začne prodávat v dubnu na americkém trhu, do Evropy potom novinka zamíří později. Cena byla stanovena na 300 dolarů, v přepočtu 6 200 Kč bez DPH.