Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové Smart TV od LG budou podporovat Flash

7.10.2011, Martin Stančík, aktualita
Flashoví vývojáři získají díky Smart TV platformě společnosti LG nové možnosti. Korejský výrobce elektroniky totiž oznámil, že jeho nová řada "chytrých televizorů" a Blu-ray přehrávačů bude podporovat Flash Player.
Společnost LG Electronics se podle svého vyjádření dohodla s Adobe na tom, že její Smart TV a Blu-ray přehrávače vydané v příštím roce budou podporovat Flash Player 11 a Adobe AIR 3. To bude umožněno díky Smart TV SDK (software development kit) 2.0, jenž bude vydán do konce tohoto roku. Při své vlastní prezentaci na konferenci Adobe MAX LG vývojářům demonstrovalo, jak budou moci uspět se svým softwarem na trhu chytrých televizorů. Sam Chang z Inovativní vývojové skupiny v LG při své řeči kladl především důraz na to, jak budou vývojáři moci vydělávat peníze na svých již existujících projektech.

Podle Changa může LG pomoci flashovým vývojářům uspět mimo jiné tím, že jejich aplikace nabídne ve svém e-shopu, který je dostupný ve více než osmi desítkách zemí. Flashoví vývojáři si již nyní mohou přes stránky vývojářské komunity LG stahovat verzi Smart TV SDK, která má implementovány některé nástroje pro tvorbu flashových animací a mohou tak začít vytvářet své aplikace pro prostředí chytrých televizorů. Během konference LG také využilo této příležitosti k vyzdvihnutí vylepšeného uživatelského rozhraní a nových možností svých televizorů Cinema 3D, které vývojářům umožní přenášet k uživatelům 3D obsah přes internet.

Zdroj: HDTVTest