www.tvfreak.cz
>
>
>

Nové projektory Hitachi ED-X40 a 42

Nové projektory Hitachi ED-X40 a 42
, , aktualita
Společnost Hitachi u nás představila nové projektory s označeními ED-X40 a ED-X42, jež jsou označovány jako bezúdržbové LCD modely, které mají rovněž funkce pro snížení spotřeby elektřiny. Vyznačují se ale také dlouhou životností lampy...
K oblíbeným
reklama
LCD projektory ED-X40 a ED-X42 jsou již od konce května k dostání, takže tisková zpráva přichází trošku pozdě, ale lépe než vůbec. Určeny jsou především pro oblast vzdělávání a všude tam, kde ocení jejich bezúdržbový provoz po dobu 6000 hodin, což je také v úsporném režimu maximální životnost lampy.


Hitachi ED-X40

Využije se zde nový hybridní filtr vzduchu, jenž jej zbavuje prachu. Hitachi také zdůrazňuje snížení objemu elektronického odpadu, což je příznivé pro životní prostředí i snižování nákladů. Dále tu jsou také užitečné funkce jako pojmenování vstupů, předvolby rozlišení, režim promítání na černou a bílou tabuli a možnost změnit frekvenci pro IR dálkové ovládání.


Hitachi ED-X42

Tlačítka My Button a funkce My Text dovolují uživateli, aby si přizpůsobil projektor pro své účely. Novinkami jsou funkce šablon, které dovolí promítání linek na tabuli pro usnadnění psaní. K tomu samozřejmě není třeba, aby byl projektor připojen ke zdroji signálu (PC).

Využitelné budou rovněž funkce zabezpečení, které zahrnují šest stupňů: detektor změny polohy, víceúrovňový zámek PIN, otvor pro zámky Kensington, neodstranitelný bezpečnostní štítek, vylepšený bezpečnostní třmen s možností uchycení dalšího řetězu a Hitachi také zmiňuje zářivě oranžovou barvu.

A co se týče technických podrobností, projektory používají technologii 3LCD (0,63 palce) vydávají hluk 29 dB, standardní úroveň jasu činí 1500 ANSI lumenů a při zvýšení hlučnosti na 36 dB se jas může zvednout na 2200 lumenů, což rovněž sníží životnost na polovinu. Kontrastní poměr je 500:1, nativní rozlišení 1024 x 768, hmotnost 3,5 kg a rozměry 31,75 x 9,91 x 28,7 cm Následují funkce pro vyrovnání gamma křivky, pulldown, progressive scan, redukce šumu a také režim promítání při denním světle.

Čím se tedy liší, je podle všeho pouze barva - X42 je bílý a X40 oranžový. Jinak je vše stejné včetně vstupů/výstupů - 2x D-Sub, kompozitní, S-Video, komponentní, 2x stereo jack a RCA audio. K dispozici je rovněž jeden 1W reproduktor. Záruka je na oba modely tříletá.

Zdroj: TZ Hitachi
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik