Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové LED TV Philips s pasivním 3D

, , aktualita
Nové LED TV Philips s pasivním 3D
Návštěvníci každoroční předváděcí akce firmy Philips v Barceloně mohli spatřit nové televizory s vysokým rozlišením a technologií pasivního 3D. Z velkých značek přitom polarizační technologii zprvu nasadil jen LG, když ostatní sázeli na aktivní 3D.
Nové LED TV Philips s pasivním 3D
Koncem minulého roku do rozjetého vlaku naskočilo i americké Vizio, a nyní se přidávají i další výrobci, včetně holandského koncernu Royal Philips Inc. Pasivní 3D technologie má totiž nezanedbatelné výhody, jako jsou např. mnohem levnější, lehčí a pohodlnější brýle, k tomu částečně odpadají problémy s „blikáním“ (nízkou frekvencí), takže se méně namáhají oči diváků.


3D technologie s využitím pasivních brýlí se poprvé objevila u televizoru LG LD950 (foto: 3d-display-info.com).

Tato tzv. „Easy 3D“ technologie bude uplatněna ve dvou nových řadách televizorů Philips. První řada Cinema 21:9 Gold series představuje televizory s obrazovkou kino formátu CinemaScope. Představitelem této řady je 50" model 50PFL7956 s Edge-LED podsvícením, 100Hz LCD s technologií proti rozmazání v pohybu (Clear Motion), technologií Ambilight Spectra 2 (pro rozšíření obrazu se dozadu z obou boků přístroje promítá na zeď měkké světlo) a taky vlastní verzí „Smart TV“ pro připojení k internetu.


Philips 50PFL7956 s poměrem stran kino formátu.

Aby toho nebylo málo, tak Philips 50PFL7956 umožňuje automatizovaný převod z 2D do 3D „za běhu“ a umožňuje současné hraní počítačových her dvou hráčů ve 2D bez půlení (využívá se přitom polarizace tak, že každý hráč vidí jenom „to svoje“). Mezi další schopnosti televizoru patří zpracování videa pomocí Pixel Precise HD, integrované wi-fi rozhraní, nahrávání vysílání na USB paměť/disk a funkce Multi-view (obraz v obraze, rovnocenné obrazy vedle sebe, PiP, PaP).


Philips 42PFL7606 má „klasický“ širokoúhlý formát.

Druhou sérií LED TV s „Easy 3D“ jsou televizory Phillips 7606, které mají podsvícení Edge-LED, Ambilight Spectra 2, 100Hz LCD s Clear Motion, technologii Pixel Precise HD i portál Smart TV. Tato řada je k dostání v pěti velikostech úhlopříčky displaye: 32, 37, 42, 47 a 55 palců, neboli jde o modely s označením 32PFL7606, 37PFL7606, 42PFL7606, 47PFL7606 a 55PFL7606 (ve stejném pořadí). Zatím není známo datum uvedení na trh, ani cena těchto přístrojů.

Zdroj: HDTV Test