Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové LCD TV a Blu-ray rekordéry od Toshiby budou šetřit energii

23.6.2011, Martin Stančík, aktualita
Toshiba včera oznámila, že pracuje na vývoji nových LCD televizorů a Blu-ray rekordérů, které nebudou v módu stand-by brát téměř žádnou elektrickou energii. Zařízení se na trhu objeví do roka.
Televizory a rekordéry budou opatřené tzv. "Eco čipem," který v sobě má kondenzátor pro uchování elektrické energie. Eco čip bude kontrolovat mechanické relé umístěné mezi napájecím kabelem a okruhem, který do zařízení přivádí elektrickou energii. V módu stand-by bude mechanické relé standardně vypnuté, což znamená, že zařízení nebude odebírat žádnou energii (stejně jako kdyby byl vypojen napájecí kabel) a energie bude dodávána z kondenzátoru na čipu. Během této doby Jakmile bude energie docházet, Eco čip zapne mechanické relé, které tak dodá energii do kondenzátoru čipu. Dodání energie bude trvat okolo pěti minut a vezme pouze 0.13W.


Jakmile uživatel zapne zařízení pomocí dálkového ovladače, Eco čip zapne mechanické relé a obnoví dodávky energie do zařízení. Cílem Toshiby je díky Eco čipu zredukovat spotřebu elektrické energie na pouhých 150μW. Toshiba také vyvíjí aplikaci pro Android s názvem "RZ Power-Saving Remo", která umí snížit spotřebu energie u LCD televizorů série Regza. Aplikace by se měla zdarma objevit v Android Marketu v polovině července.

Zdroj: Cdrinfo.com