Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové Cinema 21:9 Platinum a Gold od Philipsu

, , aktualita
Nové Cinema 21:9 Platinum a Gold od Philipsu
Společnost Philips se pochlubila s novými LCD televizory s LED podsvícením Cinema 21:9 Platinum a Gold, které mají nabídnout 3D zobrazení, filmový poměr stran, funkce Smart TV i Multiview. Nebude chybět ani převod z 2D do 3D nebo další funkce...
Nové Cinema 21:9 Platinum a Gold od Philipsu
Philips si tedy připravil inovovanou řadu Cinema 21:9 Platinum a zcela novou řadu Cinema 21:9 Gold. Obě nabízí možnost převodu obrazu z 2D do 3D a obě mají stejný poměr stran, který je zmíněn už v jejich názvu. Jejich velké obrazovky se budou hodit pro funkci Multiview, která umožní sledovat obraz vysílaného pořadu a zároveň surfovat po Internetu.Cinema 21:9 Platinum jsou vybaveny technologií 3D Max, která se skládá z aktivního 3D zobrazení a poslední generace vysokorychlostních panelů s vysokým rozlišením slibující velmi široké pozorovací úhly a minimalizaci duchů v obraze. Cinema 21:9 Gold namísto toho nabízí Easy 3D založenou na pasivní polarizační 3D technologii, což má výhodu v lehkých 3D brýlích, které se nemusí nabíjet a jsou cenově dostupné. I zde se nemáme dočkat zdvojených hran. Díky 3D zobrazení také mohou hráči sledovat vlastní dění přes celou obrazovku. Jednoduše si nasadí brýle a každý uvidí svůj obraz, takže se nebudou muset spokojit s rozděleným obrazem.Cinema 21:9 Platinum s 58" obrazovkou dále nabídne zobrazovací frekvenci 1200 Hz Perfect Motion Rate (odezva 0,5 ms) a podsvícení LED Pro včetně technologie Ambilight Spectra 3. Ta má opticky zvětšovat obraz pomocí promítání světla ze tří stran na okolní stěnu. LED Pro slibuje 40% úsporu energie v porovnání s LCD obrazovkami, přirozenější zobrazení kůže, skutečně černou barvu a naopak zářivě bílou. Uplatní se zde také Perfect Pixel HD Engine a Bright Pro (upravuje podsvícení ve vybraných částech obrazu, aby se dosáhlo lepšího kontrastu).

Perfect Natural Motion je další funkcí pro zlepšení kvality obrazu, která zpracovává 2 miliardy pixelů za sekundu a právě její prací má být eliminace zdvojených hran ve 3D. A nakonec se u modelů Platinum výrobce zmiňuje o Perfect Pixel HD Engine 2011 zpracovávající obraz ne pro 3D, ale pro 2D zobrazení, aby byl čistý a ostrý.

Obrazovka tohoto televizoru má fyzické rozlišení 2560 x 1080p, dosahuje jasu 500 nit a dynamického kontrastu 10 milionů ku 1. Tunery této televize jsou následující: DVB-C MPEG2, DVB-C MPEG4, DVB-S2 MPEG4 HD, DVB-T MPEG2, DVB-T MPEG4*, DVB-S HD+ podpora (Astra).

Cinema 21:9 Gold dosahuje úhlopříčky 50" a nabídne funkce a technologie Full HD LED, 400Hz PMR s odezvou 2 ms, zpracování obrazu Pixel Precise HD, Ambilight Spectra 2. Nabídne také možnost záznamu přes rozhraní USB, a to včetně funkce TimeShift. Stačí tedy připojit USB disk a ten může posloužit i jako dočasné záznamové médium.

Rozlišení tohoto panelu je také 2560 x 1080p, jas 450 nit, dynamický kontrast 50000:1 a u obou řad je samozřejmostí přehrávání multimédií. Zde jsou jeho tunery: DVB-C MPEG2, DVB-C MPEG4, DVB-T MPEG2, DVB-T MPEG4.

Zdroj: TZ Philips