Nové AV recievery Marantz

Nové AV recievery Marantz
, , aktualita
Značka Marantz je celosvětově známá především příznivcům kvalitní audiotechniky vyšší třídy. Dnes má v portfoliu řadu CD/DVD/BD/SACD a multimediálních přehrávačů, zesilovačů či recieverů a dalších komponent pro domácí kino. Nyní uvádí AV reciever SR 5006.
K oblíbeným
reklama
Marantz SR 5006 je nástupcem velmi úspěšného předchůdce (model SR 5005). Na první pohled vás zaujme neobvyklým kulatým displejem, tak typickým pro značku Marantz. Jde o 7.1kanálový AV reciever s bohatou podporou vyspělých multimediálních funkcí, včetně Airplay a možnosti poslechu internetových rádií či přehrávání obsahu síťových úložišť.Samozřejmostí jsou dekodéry HD prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-MasterAudio. Díky implementaci HDMI rozhraní verze 1.4 včetně podpory zpětného audiokanálu (ARC) je přístroj připraven na zpracování 3D obrazového signálu. Výkon zesilovače je 100 W (RMS) na každý ze sedmi kanálů.

Marantz SR 5006.

Zařízení obsahuje nástroj M-DAX2 – Marantz Dynamic Expander verze 2, který se stará o vylepšení dojmu z nejrůznějších nahrávek (např. mp3 soubory, CD apod.) či připojených mobilních zařízení s využitím BT adaptéru RX101. Expander dokáže příjemně oživit i ty nahrávky, jejichž kvalita utrpěla např. přílišnou komprimací či jiným druhem degradace signálu. Přímo ze sítě umí přehrávat formáty:
  • MP3
  • WAV
  • AAC
  • FLAC
  • FLAC 96/24
  • WMA

Audiseey MultiEQ zabezpečuje automatickou kalibraci recieveru, méně zkušeným uživatelům pomůže se správným nastavením parametrů přístroje funkce Setup Wizard. Reciever dokáže pracovat i v Multi-Room režimu a nechybí mu možnost kompletního vypnutí videoobvodů. oučástí výbavy je také speciálně vyvinutá aplikace WizzApp pro obousměrnou obsluhu pomocí jakéhokoli iPodu, iPadu nebo iPhone.


Vybrané technické parametry
Výkon zesilovače
7 × 100 W
Impedance zátěže
8 Ω
Odstup signál/šum
100 dB
DTS HD Master / DTS 5.1
/
DTS ES / DTS 96/24
/
Dolby Digital Plus / Dolby TrueHD
/
Dolby Digital EX / DPL IIz
/
HDMI 1.4 s 3D/ARC
Automatická kalibrace
Bluetooth
Wi-fi Ready
Podpora iPod/iPhone/iPad
Funkce AirPlay
DLNA v 1.5
Internetové rádio (vTuner)
Update firmwaru RS232 / LAN
/
Komponentní vstupy / výstupy
2 / 1
Kompozitní vstupy / výstupy
4 / 1
HDMI path though ve stand-by
HDMI vstupy
6
HDMI výstup
1
Převod z analogu do HDMI
iPod Digital Audio
Více zón
Spotřeba typicky / stand-by
650 W / 0,2 W
Rozměry (š × h × v; v mm)
440 × 389 × 161
Hmotnost
10,6 kg

Reciever se vyrábí ve dvou barevných provedeních - stříbrnozlatém a černém. Cena pro český trh zatím není známa, pohybovat by se mohla kolem 25 000 Kč včetně DPH.

Zdroj: Marantz
reklama
Nejnovější články
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala