Nové AV recievery Marantz

Nové AV recievery Marantz
, , aktualita
Značka Marantz je celosvětově známá především příznivcům kvalitní audiotechniky vyšší třídy. Dnes má v portfoliu řadu CD/DVD/BD/SACD a multimediálních přehrávačů, zesilovačů či recieverů a dalších komponent pro domácí kino. Nyní uvádí AV reciever SR 5006.
K oblíbeným
reklama
Marantz SR 5006 je nástupcem velmi úspěšného předchůdce (model SR 5005). Na první pohled vás zaujme neobvyklým kulatým displejem, tak typickým pro značku Marantz. Jde o 7.1kanálový AV reciever s bohatou podporou vyspělých multimediálních funkcí, včetně Airplay a možnosti poslechu internetových rádií či přehrávání obsahu síťových úložišť.Samozřejmostí jsou dekodéry HD prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-MasterAudio. Díky implementaci HDMI rozhraní verze 1.4 včetně podpory zpětného audiokanálu (ARC) je přístroj připraven na zpracování 3D obrazového signálu. Výkon zesilovače je 100 W (RMS) na každý ze sedmi kanálů.

Marantz SR 5006.

Zařízení obsahuje nástroj M-DAX2 – Marantz Dynamic Expander verze 2, který se stará o vylepšení dojmu z nejrůznějších nahrávek (např. mp3 soubory, CD apod.) či připojených mobilních zařízení s využitím BT adaptéru RX101. Expander dokáže příjemně oživit i ty nahrávky, jejichž kvalita utrpěla např. přílišnou komprimací či jiným druhem degradace signálu. Přímo ze sítě umí přehrávat formáty:
  • MP3
  • WAV
  • AAC
  • FLAC
  • FLAC 96/24
  • WMA

Audiseey MultiEQ zabezpečuje automatickou kalibraci recieveru, méně zkušeným uživatelům pomůže se správným nastavením parametrů přístroje funkce Setup Wizard. Reciever dokáže pracovat i v Multi-Room režimu a nechybí mu možnost kompletního vypnutí videoobvodů. oučástí výbavy je také speciálně vyvinutá aplikace WizzApp pro obousměrnou obsluhu pomocí jakéhokoli iPodu, iPadu nebo iPhone.


Vybrané technické parametry
Výkon zesilovače
7 × 100 W
Impedance zátěže
8 Ω
Odstup signál/šum
100 dB
DTS HD Master / DTS 5.1
/
DTS ES / DTS 96/24
/
Dolby Digital Plus / Dolby TrueHD
/
Dolby Digital EX / DPL IIz
/
HDMI 1.4 s 3D/ARC
Automatická kalibrace
Bluetooth
Wi-fi Ready
Podpora iPod/iPhone/iPad
Funkce AirPlay
DLNA v 1.5
Internetové rádio (vTuner)
Update firmwaru RS232 / LAN
/
Komponentní vstupy / výstupy
2 / 1
Kompozitní vstupy / výstupy
4 / 1
HDMI path though ve stand-by
HDMI vstupy
6
HDMI výstup
1
Převod z analogu do HDMI
iPod Digital Audio
Více zón
Spotřeba typicky / stand-by
650 W / 0,2 W
Rozměry (š × h × v; v mm)
440 × 389 × 161
Hmotnost
10,6 kg

Reciever se vyrábí ve dvou barevných provedeních - stříbrnozlatém a černém. Cena pro český trh zatím není známa, pohybovat by se mohla kolem 25 000 Kč včetně DPH.

Zdroj: Marantz
reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik