Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové 4K TV Samsung k dostání ve Francii a USA

17.7.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Patříte k těm, kteří nutně potřebují 4K ve svém obýváku a nevadí vám investice v hodnotě novější ojetiny? Pak zbystřete, řeč bude o 55" a 65" televizorech Samsung řady F9000. Už počátkem srpna budou dostupné nejen v zámoří, ale i ve Francii.
Už to bude nějaký ten pátek, co Samsung představil svou 85" televizi S9. Nabídla sice ultra-vysoké rozlišení v luxusním balení, ale za ultra-vysokou cenu. Do obchodů v USA a Francii míří levnější varianta. Její cena je sice pořád posazena vysoko, avšak ne tolik. Nese označení Samsung UE55F9000, resp. UE65F9000. Jak už název napovídá, jedná se o přístroje s úhlopříčkou 55 a 65 palců patřící do nové devítkové řady. Tyto LCD televizory s LED podsvícením se sice nevyrovnají svému 85" bratranci, ale stát stranou rovněž nehodlají.

Doporučená cena byla stanovena na 4990 € (kolem 130000 Kč) v případě modelu UE55F9000. Samsung UE65F9000 bude k mání za 7500 € (195000 Kč). Není to zrovna lidová cena, ale není tak drasticky vysoká, jak tomu bylo v případě vlajkové lodě. Rozdíl je to skutečně propastný. Cena Samsung UE85S9ST se stále pohybuje kolem 35000, resp. 900000 Kč na objednávku. Ostatně i na 55" a 65" model si budeme muset pár týdnů počkat. Oficiální informace mluví pouze o dodání na americký a francouzský trh počátkem srpna. Záhy může následovat s Francií sousedící Spojené království. Slibuje to britský řetězec Currys. Na svých stránkách uvádí dostupnost do 2 až 4 týdnů.

Oba 4K televizory ponesou platformu Smart TV. Její obsah je typicky organizován do pěti kategorií: Právě hraje, Filmy a seriály, Aplikace Smart TV, Hudba, Fotografie a klipy, Sociální sítě. Korejský výrobce nabídne i svou funkci S-Recommendation pro automatické doporučení výběru televizních pořadů. Dalším marketingovým tahákem je pseudo-zatmívání LED podsvícení, které je umístěno jen na krajích (Edge-lit LED podsvícení). Tato technologie zvyšuje kontrast mezi světlými a temnými oblastmi a údajně tak vytváří ostřejší obraz.

Chybět však nesmí ani funkce pokročilého ovládání, jako je ovládání gesty nebo hlasem. Samozřejmostí je vestavěná WiFi, aktivně zatmívací technologie 3D nebo vestavěná kamera pro video konverzaci. Zvukovou stránku má uspokojit 2.2kanálová sestava s celkovým výkonem 70 W, které jsou rozdělené do dvou vestavěných reprosoustav.

Zdroj: HDTVtest, cnet
reklama
reklama