Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové 3D brýle i největší OLED TV od LG

4.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics se chystá na CES 2012 s novinkami, mezi něž se zařadí jednak nové brýle pro příslušné 3D televizory, ale pak také velký OLED televizor s úhlopříčkou 55", který by jistě nejeden z nás už chtěl mít doma. Podívejme se na něj.
Mezi zajímavější z obou novinek tedy bezesporu patří onen 55" (140 cm) televizor s obrazovkou typu OLED, která je tak složená z organických LED. Výhodou těchto obrazovek jsou přirozené barvy, které se nemění při jiném úhlu pohledu, rovnoměrný a vysoký jas a také hodnoty odezvy i kontrastu nesrovnatelné s běžnými televizory dneška.

LG Electronics v technologii OLED vidí budoucnost, v čemž ostatně není sama. Zákazníci postupně ztrácejí zájem o plazmové televizory, což se má časem dotknout i LCD televizorů s LED podsvícením. OLED TV od firmy LG pak bude mít i tu výhodu, že nabídne čtyřbarevné pixely, které však nezahrnou vedle červené, modré a zelené barvy žlutou, nýbrž bílou, jež má obrazu dodat vyšší jas a živost. Obrazovky OLED totiž nevyužívají podsvícení, protože samotné pixely složené z diod jsou zdrojem světla, takže jeden může jasně zářit a sousední být zcela pohaslý.

Novinka od LG se má také pochlubit velmi tenkým rámem a štíhlým tělem - pouze 4 mm a hmotnost je také nízká - pouze 7,5 kg. Firma rovněž slibuje, že ceny budou výrazně nižší, než jaké bychom od takové technologie očekávali. Přesto si ale můžeme být jistí, že na ceny srovnatelně s dnešními LCD TV můžeme zapomenout.

Nakonec se zmíníme o nových modelech polarizačních brýlí pro sledování filmů na televizorech LG CINEMA 3D, na nichž pracoval designér Alain Mikli, jenž navrhl i předchozí verze. Objeví se celkem tři nové modely - klasické LG CINEMA 3D brýle (LG F310), 3D klip (LG F320) a design model Alain Mikli (LG F360), jež se představí společně s novými modely televizorů na konci tohoto kvartálu. My můžeme očekávat nízkou hmotnost, třeba až 5,5 g, a kompatibilitu s televizory s technologiemi FPR (Film-type Patterned Retarder) a RealD. Bude tak možné si je s sebou vzít i do kina.

Zdroj: TZ LG Electronics
reklama
reklama