www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy
, , aktualita
Zástupce Googlu se v nedávném rozhovoru pochlubil rostoucím počtem aplikací dostupných pro Android TV. Také naznačil změny v Google Play Store a snadnější správu předplatného pro více služeb. Možná už příští týden se také dočkáme nového hardwaru s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Shalini Govil-Pai, senior director produktového managementu pro Android TV, se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web TechHive. Naznačil přitom některé novinky, které tuto platformu od Googlu čekají. Pro Android TV je v tuto chvíli dostupných 5 000 aplikací a her, před rokem to přitom byly pouze 3 000. Uživatelé ovšem mohou namítnou, že nejde pouze o kvantitu. Na platformě stále chybí řada populárních služeb, případně se jedná o zastaralé klienty postrádající některé nové funkce. Google tvrdí, že se snaží se společnostmi vyjednávat a v mnoha případech je na dobré cestě k tomu, aby vývojáři začali podporovat jeho operační systém pro televizory a multimediální centra.
 
 
Připomeňme, že nedávno došlo k významnému usmíření mezi Googlem a Amazonem, které bude mimo jiné znamenat rozšíření kompatibility aplikace Amazon Prime Video na všechna zařízení s Android TV. Kromě aplikací pro streamování videa, které jsou na televizorech klíčové, chce americký gigant na svou platformu dostat více aplikací zaměřených na fitness a vzdělávání, následně se zaměří také na hry. Jedním ze způsobů, jak přilákat vývojáře, je také redesignovaný Google Play Store. Tržiště by mělo klást větší důraz na videoukázky aplikací a celkově se mělo více zaměřit na vizuální zážitek. Google také zvažuje, zda uživatelům usnadní předplatné služeb, jako to dělá Apple či Amazon. V tuto chvíli je na Android TV nutné zařizovat předplatné přes jednotlivé aplikace a přes několik faktur, ale v budoucnu možná půjde spravovat všechny z jednoho místa.
 
A jak to vypadá s novým hardwarem? Shalini Govil-Pai tvrdí, že novinky ohledně zařízení s Android TV se dozvíme v následujících týdnech a další nové modely se na trhu objeví během podzimu. To znamená, že nový hardware by mohl být představen příští týden během konference Google I/O 2019. Právě tam byl vloni představen soundbar JBL Link Bar vybavený Android TV, který se ovšem na trh s velkým zpožděním dostane až letos v létě. Na otázku, zda Google představí své vlastní streamovací zařízení s Android TV, redaktor nedostal odpověď.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik