www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy
, , aktualita
Zástupce Googlu se v nedávném rozhovoru pochlubil rostoucím počtem aplikací dostupných pro Android TV. Také naznačil změny v Google Play Store a snadnější správu předplatného pro více služeb. Možná už příští týden se také dočkáme nového hardwaru s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Shalini Govil-Pai, senior director produktového managementu pro Android TV, se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web TechHive. Naznačil přitom některé novinky, které tuto platformu od Googlu čekají. Pro Android TV je v tuto chvíli dostupných 5 000 aplikací a her, před rokem to přitom byly pouze 3 000. Uživatelé ovšem mohou namítnou, že nejde pouze o kvantitu. Na platformě stále chybí řada populárních služeb, případně se jedná o zastaralé klienty postrádající některé nové funkce. Google tvrdí, že se snaží se společnostmi vyjednávat a v mnoha případech je na dobré cestě k tomu, aby vývojáři začali podporovat jeho operační systém pro televizory a multimediální centra.
 
 
Připomeňme, že nedávno došlo k významnému usmíření mezi Googlem a Amazonem, které bude mimo jiné znamenat rozšíření kompatibility aplikace Amazon Prime Video na všechna zařízení s Android TV. Kromě aplikací pro streamování videa, které jsou na televizorech klíčové, chce americký gigant na svou platformu dostat více aplikací zaměřených na fitness a vzdělávání, následně se zaměří také na hry. Jedním ze způsobů, jak přilákat vývojáře, je také redesignovaný Google Play Store. Tržiště by mělo klást větší důraz na videoukázky aplikací a celkově se mělo více zaměřit na vizuální zážitek. Google také zvažuje, zda uživatelům usnadní předplatné služeb, jako to dělá Apple či Amazon. V tuto chvíli je na Android TV nutné zařizovat předplatné přes jednotlivé aplikace a přes několik faktur, ale v budoucnu možná půjde spravovat všechny z jednoho místa.
 
A jak to vypadá s novým hardwarem? Shalini Govil-Pai tvrdí, že novinky ohledně zařízení s Android TV se dozvíme v následujících týdnech a další nové modely se na trhu objeví během podzimu. To znamená, že nový hardware by mohl být představen příští týden během konference Google I/O 2019. Právě tam byl vloni představen soundbar JBL Link Bar vybavený Android TV, který se ovšem na trh s velkým zpožděním dostane až letos v létě. Na otázku, zda Google představí své vlastní streamovací zařízení s Android TV, redaktor nedostal odpověď.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala