www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy
, , aktualita
Zástupce Googlu se v nedávném rozhovoru pochlubil rostoucím počtem aplikací dostupných pro Android TV. Také naznačil změny v Google Play Store a snadnější správu předplatného pro více služeb. Možná už příští týden se také dočkáme nového hardwaru s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Shalini Govil-Pai, senior director produktového managementu pro Android TV, se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web TechHive. Naznačil přitom některé novinky, které tuto platformu od Googlu čekají. Pro Android TV je v tuto chvíli dostupných 5 000 aplikací a her, před rokem to přitom byly pouze 3 000. Uživatelé ovšem mohou namítnou, že nejde pouze o kvantitu. Na platformě stále chybí řada populárních služeb, případně se jedná o zastaralé klienty postrádající některé nové funkce. Google tvrdí, že se snaží se společnostmi vyjednávat a v mnoha případech je na dobré cestě k tomu, aby vývojáři začali podporovat jeho operační systém pro televizory a multimediální centra.
 
 
Připomeňme, že nedávno došlo k významnému usmíření mezi Googlem a Amazonem, které bude mimo jiné znamenat rozšíření kompatibility aplikace Amazon Prime Video na všechna zařízení s Android TV. Kromě aplikací pro streamování videa, které jsou na televizorech klíčové, chce americký gigant na svou platformu dostat více aplikací zaměřených na fitness a vzdělávání, následně se zaměří také na hry. Jedním ze způsobů, jak přilákat vývojáře, je také redesignovaný Google Play Store. Tržiště by mělo klást větší důraz na videoukázky aplikací a celkově se mělo více zaměřit na vizuální zážitek. Google také zvažuje, zda uživatelům usnadní předplatné služeb, jako to dělá Apple či Amazon. V tuto chvíli je na Android TV nutné zařizovat předplatné přes jednotlivé aplikace a přes několik faktur, ale v budoucnu možná půjde spravovat všechny z jednoho místa.
 
A jak to vypadá s novým hardwarem? Shalini Govil-Pai tvrdí, že novinky ohledně zařízení s Android TV se dozvíme v následujících týdnech a další nové modely se na trhu objeví během podzimu. To znamená, že nový hardware by mohl být představen příští týden během konference Google I/O 2019. Právě tam byl vloni představen soundbar JBL Link Bar vybavený Android TV, který se ovšem na trh s velkým zpožděním dostane až letos v létě. Na otázku, zda Google představí své vlastní streamovací zařízení s Android TV, redaktor nedostal odpověď.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jak sledovat GP F1 Rakouska? Skylink v červenci odemkl sportovní kanály Jak sledovat GP F1 Rakouska? Skylink v červenci odemkl sportovní kanály
Skylink také tento měsíc zpřístupnil zdarma část své programové nabídky všem zákazníkům. Tentokrát se jedná o kanály Sport 1 HD a Sport 2 HD. K tomuto kroku dochází v nejlepší čas –těsně před zahájením sezóny Formule 1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
2.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV Loewe je zpět. Aktualizovaná řada Bild 3 obsahuje OLED i LCD TV
Německý výrobce luxusních televizorů Loewe, který kvůli finančním problémům opět změnil vlastníka, po dlouhé době představil nové modely. Druhá generace řady Bild 3 je opět dostupná ve čtyřech úhlopříčkách.
1.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny Netflix v červenci 2020: nové originální seriály a filmy na prázdniny
Kromě několika letních komedií začíná Netflix prázdniny třetí řadou vikingské série Seveřané nebo dalšími Nevyjasněnými záhadami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled filmů, seriálů i dokumentů z originální produkce Netflixu tento měsíc.
1.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik