Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy

4.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Zástupce Googlu se v nedávném rozhovoru pochlubil rostoucím počtem aplikací dostupných pro Android TV. Také naznačil změny v Google Play Store a snadnější správu předplatného pro více služeb. Možná už příští týden se také dočkáme nového hardwaru s Android TV.
Shalini Govil-Pai, senior director produktového managementu pro Android TV, se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web TechHive. Naznačil přitom některé novinky, které tuto platformu od Googlu čekají. Pro Android TV je v tuto chvíli dostupných 5 000 aplikací a her, před rokem to přitom byly pouze 3 000. Uživatelé ovšem mohou namítnou, že nejde pouze o kvantitu. Na platformě stále chybí řada populárních služeb, případně se jedná o zastaralé klienty postrádající některé nové funkce. Google tvrdí, že se snaží se společnostmi vyjednávat a v mnoha případech je na dobré cestě k tomu, aby vývojáři začali podporovat jeho operační systém pro televizory a multimediální centra.
 
 
Připomeňme, že nedávno došlo k významnému usmíření mezi Googlem a Amazonem, které bude mimo jiné znamenat rozšíření kompatibility aplikace Amazon Prime Video na všechna zařízení s Android TV. Kromě aplikací pro streamování videa, které jsou na televizorech klíčové, chce americký gigant na svou platformu dostat více aplikací zaměřených na fitness a vzdělávání, následně se zaměří také na hry. Jedním ze způsobů, jak přilákat vývojáře, je také redesignovaný Google Play Store. Tržiště by mělo klást větší důraz na videoukázky aplikací a celkově se mělo více zaměřit na vizuální zážitek. Google také zvažuje, zda uživatelům usnadní předplatné služeb, jako to dělá Apple či Amazon. V tuto chvíli je na Android TV nutné zařizovat předplatné přes jednotlivé aplikace a přes několik faktur, ale v budoucnu možná půjde spravovat všechny z jednoho místa.
 
A jak to vypadá s novým hardwarem? Shalini Govil-Pai tvrdí, že novinky ohledně zařízení s Android TV se dozvíme v následujících týdnech a další nové modely se na trhu objeví během podzimu. To znamená, že nový hardware by mohl být představen příští týden během konference Google I/O 2019. Právě tam byl vloni představen soundbar JBL Link Bar vybavený Android TV, který se ovšem na trh s velkým zpožděním dostane až letos v létě. Na otázku, zda Google představí své vlastní streamovací zařízení s Android TV, redaktor nedostal odpověď.