www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy

Nová zařízení s Android TV budou představena už brzy
, , aktualita
Zástupce Googlu se v nedávném rozhovoru pochlubil rostoucím počtem aplikací dostupných pro Android TV. Také naznačil změny v Google Play Store a snadnější správu předplatného pro více služeb. Možná už příští týden se také dočkáme nového hardwaru s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Shalini Govil-Pai, senior director produktového managementu pro Android TV, se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web TechHive. Naznačil přitom některé novinky, které tuto platformu od Googlu čekají. Pro Android TV je v tuto chvíli dostupných 5 000 aplikací a her, před rokem to přitom byly pouze 3 000. Uživatelé ovšem mohou namítnou, že nejde pouze o kvantitu. Na platformě stále chybí řada populárních služeb, případně se jedná o zastaralé klienty postrádající některé nové funkce. Google tvrdí, že se snaží se společnostmi vyjednávat a v mnoha případech je na dobré cestě k tomu, aby vývojáři začali podporovat jeho operační systém pro televizory a multimediální centra.
 
 
Připomeňme, že nedávno došlo k významnému usmíření mezi Googlem a Amazonem, které bude mimo jiné znamenat rozšíření kompatibility aplikace Amazon Prime Video na všechna zařízení s Android TV. Kromě aplikací pro streamování videa, které jsou na televizorech klíčové, chce americký gigant na svou platformu dostat více aplikací zaměřených na fitness a vzdělávání, následně se zaměří také na hry. Jedním ze způsobů, jak přilákat vývojáře, je také redesignovaný Google Play Store. Tržiště by mělo klást větší důraz na videoukázky aplikací a celkově se mělo více zaměřit na vizuální zážitek. Google také zvažuje, zda uživatelům usnadní předplatné služeb, jako to dělá Apple či Amazon. V tuto chvíli je na Android TV nutné zařizovat předplatné přes jednotlivé aplikace a přes několik faktur, ale v budoucnu možná půjde spravovat všechny z jednoho místa.
 
A jak to vypadá s novým hardwarem? Shalini Govil-Pai tvrdí, že novinky ohledně zařízení s Android TV se dozvíme v následujících týdnech a další nové modely se na trhu objeví během podzimu. To znamená, že nový hardware by mohl být představen příští týden během konference Google I/O 2019. Právě tam byl vloni představen soundbar JBL Link Bar vybavený Android TV, který se ovšem na trh s velkým zpožděním dostane až letos v létě. Na otázku, zda Google představí své vlastní streamovací zařízení s Android TV, redaktor nedostal odpověď.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala