www.tvfreak.cz
>
>

Nová trilogie Star Wars začne v roce 2022

Nová trilogie Star Wars začne v roce 2022
, , aktualita
Z dat premiér filmů od Disney až do roku 2027 vyplývá, že nová trilogie Star Wars odstartuje koncem roku 2022 a další díly zamíří do kin vždy po dvou letech. Znovu odložen byl také Avatar 2, ale zato se můžeme těšit hned na několik dalších pokračování.
K oblíbeným
reklama
Fanoušci Star Wars určitě netrpělivě vyhlížejí 19. prosinec, kdy bude mít premiéru poslední díl aktuální trilogie s podtitulem Vzestup Skywalkera (The Rise of Skywalker). Disney je ovšem připraveno na další trojici filmů, jak potvrdil zveřejněný přehled premiér až do roku 2027. První díl nové trilogie (celkově už Epizoda X) bude mít premiéru 12. prosince 2022. O dva roky později bude následovat další film a celá trilogie bude završena v roce 2026. Milovníci sci-fi si ovšem přijdou na své i v lichých letech, kdy budou mít premiéru pokračování Avataru od Hamese Camerona. K právům na tento film se Disney dostal nedávno dokončenou akvizicí studia 20th Century Fox.
 
 
Avatar 2 bude mít po mnoha odkladech premiéru 17. prosince 2021. Pokračování se potom dostanou do kin v letech 2023 a 2025. To znamená, že Disney nabídne divákům koncem každého roku jako předvánoční dárek nový velkorozpočtový snímek. Prázdné místo zatím zůstává v příštím roce, neboť na prosinec 2020 nemá Disney naplánovaný žádný trhák. Otázkou také zůstává, jak se do roku 2027 změní kinosály a zda bude jejich návštěva lákat diváky tolik jako doposud, nebo zda se s rozvojem nových standardů u televizorů a především streamovacích služeb (včetně Disney+) filmoví fanoušci stanou pohodlnější a raději novinky shlédnou z pohodlí své pohovky. I do kinosálů ovšem míří nové technologie jako HDR nebo HFR, objevují se také první vážnější pokusy nahrazovat projektory obřími obrazovkami.
 

 

Zdroj: Engadget.comCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch
V novém díle o agentovi 007 dojde k velkému převratu. Novým agentem 007 se totiž stane žena, černoška. Postavu si tentokrát zahraje Lashana Lynch. U mnoha lidí tato zpráva vyvolala nemalé rozhořčení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty
Fotobanka Shutterstock už nějakou dobu nabízí prodej videoklipů, svůj záběr ale dále rozšiřuje. Tentokrát totiž spouští funkci Elements, která bude nabízet nejen profesionálům nejrůznější vizuální efekty pro filmy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software? Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala