Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová trilogie Star Wars začne v roce 2022

8.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Z dat premiér filmů od Disney až do roku 2027 vyplývá, že nová trilogie Star Wars odstartuje koncem roku 2022 a další díly zamíří do kin vždy po dvou letech. Znovu odložen byl také Avatar 2, ale zato se můžeme těšit hned na několik dalších pokračování.
Fanoušci Star Wars určitě netrpělivě vyhlížejí 19. prosinec, kdy bude mít premiéru poslední díl aktuální trilogie s podtitulem Vzestup Skywalkera (The Rise of Skywalker). Disney je ovšem připraveno na další trojici filmů, jak potvrdil zveřejněný přehled premiér až do roku 2027. První díl nové trilogie (celkově už Epizoda X) bude mít premiéru 12. prosince 2022. O dva roky později bude následovat další film a celá trilogie bude završena v roce 2026. Milovníci sci-fi si ovšem přijdou na své i v lichých letech, kdy budou mít premiéru pokračování Avataru od Hamese Camerona. K právům na tento film se Disney dostal nedávno dokončenou akvizicí studia 20th Century Fox.
 
 
Avatar 2 bude mít po mnoha odkladech premiéru 17. prosince 2021. Pokračování se potom dostanou do kin v letech 2023 a 2025. To znamená, že Disney nabídne divákům koncem každého roku jako předvánoční dárek nový velkorozpočtový snímek. Prázdné místo zatím zůstává v příštím roce, neboť na prosinec 2020 nemá Disney naplánovaný žádný trhák. Otázkou také zůstává, jak se do roku 2027 změní kinosály a zda bude jejich návštěva lákat diváky tolik jako doposud, nebo zda se s rozvojem nových standardů u televizorů a především streamovacích služeb (včetně Disney+) filmoví fanoušci stanou pohodlnější a raději novinky shlédnou z pohodlí své pohovky. I do kinosálů ovšem míří nové technologie jako HDR nebo HFR, objevují se také první vážnější pokusy nahrazovat projektory obřími obrazovkami.
 

 

Zdroj: Engadget.com