www.tvfreak.cz
>
>
>

Nová technologie umožňuje promítání na ostrém světle

Nová technologie umožňuje promítání na ostrém světle
, , aktualita
Potřebujete promítat a nechce se vám zatahovat žaluzie? Moderní projektory sice nabízí řadu korekčních metod, ale výsledný obraz je přesto místy rozmazaný a postrádá některé důležité detaily. Možné řešení nabízí nová technologie společnosti Hitachi.
K oblíbeným
reklama
Společnost Hitachi Ltd. vyvinula technologii pro kvalitní projekci videa za podmínek, kdy do pokoje svítí silné denní světlo. Čip o rozměrech 17 × 17 mm zpracovává video, které je ekvivalentní rozlišení Full HD. Děje se tak v reálném čase rychlostí 60 FPS. Na veřejnost se tento čip dostane v dubnu 2014 jako součást projektoru dceřiné společnosti Hitachi Maxell Ltd.

Stačí, aby na projekční plátno dopadalo trochu ostrého denního světla a celý obraz se může stát rozmazaným. Existují různé konvenční metody pro zlepšení viditelnosti promítaného videa, jakými je korekce kontrastu nebo správa barev. Jenže tyto metody bývají často spíš na škodu, protože upravují celou promítací plochu. Právě to vede ke vzniku různých nešvarů, jakými jsou rozmazaná místa v obraze (což maří celé úsilí). Nyní Hitachi přichází s algoritmem korekce videa založeným na teorii vidění Retinex, která vychází z vlastností lidského vidění. Algoritmus analyzuje světlost, jemnost a další vlastnosti každé oblasti videa promítaného na plátno. Následuje separace mnoha optických elementů a zesílení každého elementu podle světlosti, jemnosti, barevného tónu, atd. Tento proces končí syntézou zesílené části obrazu.Efekt nové technologie na promítaný obraz, normální projekce...upravená projekce


Výrobce tvrdí, že tento proces netrápí nežádoucí vedlejší efekty, které se projevují u normálně používaných metod. To má za následek „drastické zlepšení“ viditelnosti obrazu. Znát to je například na stínech a odlescích nebo konturách objektů ve videu. Vylepšena je rovněž viditelnost tmavých oblastí, aniž by byly nějak ovlivněny oblasti světlé. Třešničkou na závěr je živá reprodukce barev, kterou nová technologie umožňuje.

Zdroj: TechOn!
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik