www.tvfreak.cz
>
>

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
, , aktualita
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
K oblíbeným
reklama
Japonskou společnost Rakuten známe v Evropě hlavně díky online videopůjčovně Rakuten TV, která funguje i na českém trhu. Nyní do svého portfolia přidává další službu pro sledování videa, která potěší některé sportovní fanoušky. Jmenuje se Rakuten Sports a umožňuje totiž sledovat v naší zemi skoro neznámou japonskou fotbalovou ligu. Diváci mají k dispozici všechny zápasy Meiji Yasuda J1 League v sezóně 2019, a to jak živá vysílání a záznamy celých zápasů, tak následné sestřihy nejlepších momentů. Licenční práva získaná od společnosti Lagardère Sports umožňují sledovat utkání ve více než 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Hlavním cílovým regionem je jihovýchodní Asie včetně Vietnamu, Singapuru nebo Indonésie, kde je sledování sportu na vzestupu.
 
 
Zajímavou možnost podívat se na zápasy japonské ligy, kde letos hrají i někteří celosvětově známí hráči jako Andrés Iniesta, Fernando Torres David Villa nebo Lukas Podolski, ovšem dostávají také evropští diváci. Celosvětově dostupný (tentokrát bez výjimek) je také originální pořad Iniesta TV, který sleduje tohoto španělského fotbalistu i v zákulisí. Rakuten Sports ovšem nechce zůstat pouze u fotbalu a v blízké budoucnosti plánuje rozšířit svou databázi o další sporty včetně basketbalu nebo stolního tenisu. I tentokrát patrně opět půjde o japonské soutěže, i když podrobnosti zatím provozovatelé nezveřejnili.
 
My jsme platformu Rakuten Sports krátce vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že pro českého diváka jsou přístupné zápasy, sestřihy i jednotlivé díly pořadu Iniesta TV. Služba vyžaduje registraci (pomocí e-mailové adresy, případně účtu z Googlu nebo Facebooku), ale jinak funguje zdarma, bez jakéhokoliv předplatného. Během našeho testování jsme dokonce nezaznamenali ani žádnou reklamu. Uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné a rychlé, stejně tak načítání videa fungovalo bez sebemenších problémů. Utkání můžete sledovat jak na počítači, tak na smartphonu či tabletu, přičemž na mobilních zařízeních lze využívat také aplikaci pro Android.
 
Společnost na svém webu uvádí, že veškeré komentáře jsou v angličtině. My jsme ovšem našli záznamy utkání pouze v japonštině, zatímco sestřihy a pořad Iniesta TV už byl opravdu v angličtině.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
10.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
10.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik