www.tvfreak.cz
>
>

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
, , aktualita
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
K oblíbeným
reklama
Japonskou společnost Rakuten známe v Evropě hlavně díky online videopůjčovně Rakuten TV, která funguje i na českém trhu. Nyní do svého portfolia přidává další službu pro sledování videa, která potěší některé sportovní fanoušky. Jmenuje se Rakuten Sports a umožňuje totiž sledovat v naší zemi skoro neznámou japonskou fotbalovou ligu. Diváci mají k dispozici všechny zápasy Meiji Yasuda J1 League v sezóně 2019, a to jak živá vysílání a záznamy celých zápasů, tak následné sestřihy nejlepších momentů. Licenční práva získaná od společnosti Lagardère Sports umožňují sledovat utkání ve více než 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Hlavním cílovým regionem je jihovýchodní Asie včetně Vietnamu, Singapuru nebo Indonésie, kde je sledování sportu na vzestupu.
 
 
Zajímavou možnost podívat se na zápasy japonské ligy, kde letos hrají i někteří celosvětově známí hráči jako Andrés Iniesta, Fernando Torres David Villa nebo Lukas Podolski, ovšem dostávají také evropští diváci. Celosvětově dostupný (tentokrát bez výjimek) je také originální pořad Iniesta TV, který sleduje tohoto španělského fotbalistu i v zákulisí. Rakuten Sports ovšem nechce zůstat pouze u fotbalu a v blízké budoucnosti plánuje rozšířit svou databázi o další sporty včetně basketbalu nebo stolního tenisu. I tentokrát patrně opět půjde o japonské soutěže, i když podrobnosti zatím provozovatelé nezveřejnili.
 
My jsme platformu Rakuten Sports krátce vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že pro českého diváka jsou přístupné zápasy, sestřihy i jednotlivé díly pořadu Iniesta TV. Služba vyžaduje registraci (pomocí e-mailové adresy, případně účtu z Googlu nebo Facebooku), ale jinak funguje zdarma, bez jakéhokoliv předplatného. Během našeho testování jsme dokonce nezaznamenali ani žádnou reklamu. Uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné a rychlé, stejně tak načítání videa fungovalo bez sebemenších problémů. Utkání můžete sledovat jak na počítači, tak na smartphonu či tabletu, přičemž na mobilních zařízeních lze využívat také aplikaci pro Android.
 
Společnost na svém webu uvádí, že veškeré komentáře jsou v angličtině. My jsme ovšem našli záznamy utkání pouze v japonštině, zatímco sestřihy a pořad Iniesta TV už byl opravdu v angličtině.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala