www.tvfreak.cz
>
>

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
, , aktualita
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
K oblíbeným
reklama
Japonskou společnost Rakuten známe v Evropě hlavně díky online videopůjčovně Rakuten TV, která funguje i na českém trhu. Nyní do svého portfolia přidává další službu pro sledování videa, která potěší některé sportovní fanoušky. Jmenuje se Rakuten Sports a umožňuje totiž sledovat v naší zemi skoro neznámou japonskou fotbalovou ligu. Diváci mají k dispozici všechny zápasy Meiji Yasuda J1 League v sezóně 2019, a to jak živá vysílání a záznamy celých zápasů, tak následné sestřihy nejlepších momentů. Licenční práva získaná od společnosti Lagardère Sports umožňují sledovat utkání ve více než 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Hlavním cílovým regionem je jihovýchodní Asie včetně Vietnamu, Singapuru nebo Indonésie, kde je sledování sportu na vzestupu.
 
 
Zajímavou možnost podívat se na zápasy japonské ligy, kde letos hrají i někteří celosvětově známí hráči jako Andrés Iniesta, Fernando Torres David Villa nebo Lukas Podolski, ovšem dostávají také evropští diváci. Celosvětově dostupný (tentokrát bez výjimek) je také originální pořad Iniesta TV, který sleduje tohoto španělského fotbalistu i v zákulisí. Rakuten Sports ovšem nechce zůstat pouze u fotbalu a v blízké budoucnosti plánuje rozšířit svou databázi o další sporty včetně basketbalu nebo stolního tenisu. I tentokrát patrně opět půjde o japonské soutěže, i když podrobnosti zatím provozovatelé nezveřejnili.
 
My jsme platformu Rakuten Sports krátce vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že pro českého diváka jsou přístupné zápasy, sestřihy i jednotlivé díly pořadu Iniesta TV. Služba vyžaduje registraci (pomocí e-mailové adresy, případně účtu z Googlu nebo Facebooku), ale jinak funguje zdarma, bez jakéhokoliv předplatného. Během našeho testování jsme dokonce nezaznamenali ani žádnou reklamu. Uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné a rychlé, stejně tak načítání videa fungovalo bez sebemenších problémů. Utkání můžete sledovat jak na počítači, tak na smartphonu či tabletu, přičemž na mobilních zařízeních lze využívat také aplikaci pro Android.
 
Společnost na svém webu uvádí, že veškeré komentáře jsou v angličtině. My jsme ovšem našli záznamy utkání pouze v japonštině, zatímco sestřihy a pořad Iniesta TV už byl opravdu v angličtině.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala