www.tvfreak.cz
>
>

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
, , aktualita
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
K oblíbeným
reklama
Japonskou společnost Rakuten známe v Evropě hlavně díky online videopůjčovně Rakuten TV, která funguje i na českém trhu. Nyní do svého portfolia přidává další službu pro sledování videa, která potěší některé sportovní fanoušky. Jmenuje se Rakuten Sports a umožňuje totiž sledovat v naší zemi skoro neznámou japonskou fotbalovou ligu. Diváci mají k dispozici všechny zápasy Meiji Yasuda J1 League v sezóně 2019, a to jak živá vysílání a záznamy celých zápasů, tak následné sestřihy nejlepších momentů. Licenční práva získaná od společnosti Lagardère Sports umožňují sledovat utkání ve více než 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Hlavním cílovým regionem je jihovýchodní Asie včetně Vietnamu, Singapuru nebo Indonésie, kde je sledování sportu na vzestupu.
 
 
Zajímavou možnost podívat se na zápasy japonské ligy, kde letos hrají i někteří celosvětově známí hráči jako Andrés Iniesta, Fernando Torres David Villa nebo Lukas Podolski, ovšem dostávají také evropští diváci. Celosvětově dostupný (tentokrát bez výjimek) je také originální pořad Iniesta TV, který sleduje tohoto španělského fotbalistu i v zákulisí. Rakuten Sports ovšem nechce zůstat pouze u fotbalu a v blízké budoucnosti plánuje rozšířit svou databázi o další sporty včetně basketbalu nebo stolního tenisu. I tentokrát patrně opět půjde o japonské soutěže, i když podrobnosti zatím provozovatelé nezveřejnili.
 
My jsme platformu Rakuten Sports krátce vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že pro českého diváka jsou přístupné zápasy, sestřihy i jednotlivé díly pořadu Iniesta TV. Služba vyžaduje registraci (pomocí e-mailové adresy, případně účtu z Googlu nebo Facebooku), ale jinak funguje zdarma, bez jakéhokoliv předplatného. Během našeho testování jsme dokonce nezaznamenali ani žádnou reklamu. Uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné a rychlé, stejně tak načítání videa fungovalo bez sebemenších problémů. Utkání můžete sledovat jak na počítači, tak na smartphonu či tabletu, přičemž na mobilních zařízeních lze využívat také aplikaci pro Android.
 
Společnost na svém webu uvádí, že veškeré komentáře jsou v angličtině. My jsme ovšem našli záznamy utkání pouze v japonštině, zatímco sestřihy a pořad Iniesta TV už byl opravdu v angličtině.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Vylepšený web Českých Radiokomunikací pomůže s přechodem na DVB-T2 Vylepšený web Českých Radiokomunikací pomůže s přechodem na DVB-T2
České Radiokomunikace spustily novou verzi webu www.dvbt2overeno.cz, který nyní divákům pomůže snadno najít certifikované přijímače, harmonogram přechodu nebo vyškolené techniky pro přechod na DVB-T2.
9.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik