Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR

13.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
Japonskou společnost Rakuten známe v Evropě hlavně díky online videopůjčovně Rakuten TV, která funguje i na českém trhu. Nyní do svého portfolia přidává další službu pro sledování videa, která potěší některé sportovní fanoušky. Jmenuje se Rakuten Sports a umožňuje totiž sledovat v naší zemi skoro neznámou japonskou fotbalovou ligu. Diváci mají k dispozici všechny zápasy Meiji Yasuda J1 League v sezóně 2019, a to jak živá vysílání a záznamy celých zápasů, tak následné sestřihy nejlepších momentů. Licenční práva získaná od společnosti Lagardère Sports umožňují sledovat utkání ve více než 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Hlavním cílovým regionem je jihovýchodní Asie včetně Vietnamu, Singapuru nebo Indonésie, kde je sledování sportu na vzestupu.
 
 
Zajímavou možnost podívat se na zápasy japonské ligy, kde letos hrají i někteří celosvětově známí hráči jako Andrés Iniesta, Fernando Torres David Villa nebo Lukas Podolski, ovšem dostávají také evropští diváci. Celosvětově dostupný (tentokrát bez výjimek) je také originální pořad Iniesta TV, který sleduje tohoto španělského fotbalistu i v zákulisí. Rakuten Sports ovšem nechce zůstat pouze u fotbalu a v blízké budoucnosti plánuje rozšířit svou databázi o další sporty včetně basketbalu nebo stolního tenisu. I tentokrát patrně opět půjde o japonské soutěže, i když podrobnosti zatím provozovatelé nezveřejnili.
 
My jsme platformu Rakuten Sports krátce vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že pro českého diváka jsou přístupné zápasy, sestřihy i jednotlivé díly pořadu Iniesta TV. Služba vyžaduje registraci (pomocí e-mailové adresy, případně účtu z Googlu nebo Facebooku), ale jinak funguje zdarma, bez jakéhokoliv předplatného. Během našeho testování jsme dokonce nezaznamenali ani žádnou reklamu. Uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné a rychlé, stejně tak načítání videa fungovalo bez sebemenších problémů. Utkání můžete sledovat jak na počítači, tak na smartphonu či tabletu, přičemž na mobilních zařízeních lze využívat také aplikaci pro Android.
 
Společnost na svém webu uvádí, že veškeré komentáře jsou v angličtině. My jsme ovšem našli záznamy utkání pouze v japonštině, zatímco sestřihy a pořad Iniesta TV už byl opravdu v angličtině.