Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nová řada reprosoustav TSx od Polk

, , aktualita
Nová řada reprosoustav TSx od Polk
Společnost Polk oficiálně představila novou řadu reprosoustav s označením TSx, které jsou prezentovány jako nástupci starší řady představené před pěti lety a rovněž jde o modely určené pro domácí kina...
Nová řada reprosoustav TSx od Polk
Společnost Polk se rozhodla uvést na trh celou novou řadu reprosoustav TSx pro domácí kina, která se skládá ze sloupových a také stojanových modelů slibujících lepší lokalizaci, reprodukci basů a zvukových detailů, a to díky novým zaobleným ozvučnicím. Nová řada TSx navazuje na reprosoustavy TSi z roku 2008, na nichž je také založena.

Dále se dočkáme nových kmitacích cívek, jejichž úkolem je také zajistit lepší reprodukci vyšších frekvencí a lepší basy mají zase zajistit větší měniče (6,5" oproti starším 5,25") s laminátovými membránami vyrobenými z celulózy se směsí polymerů pro zvýšení tlumení bez nežádoucího zvyšování hmotnosti.

Nejlepším modelem z nové řady je TSx 550T, což je sloupová reprosoustava s 1" výškovým reproduktorem Dynamic Balance, dvěma 5,25" středobasovými měniči v třípásmové konstrukci a rovněž dvěma 8" basovými měniči s 3" bassreflexovým vyústěním na čelní straně.

Na fotografii vidíte model TSx 440T se stejným 1" výškovým reproduktorem, třemi 6,5" středobasy a 3" vyústěním bassreflexu na přední straně. Ještě níže stojí TSx 330T s 1" výškovým reproduktorem, dvěma 6,5" středobasy a také 3" bassreflexem.

Pak tu jsou ještě stojanové/regálové reprosoustavy TSx 220B (1" a 6,5" reproduktory), dále TSx 110B (1" a 5,25") a také modely pro centrální kanál s reproduktory Dynamic Balance. Je to TSx 150C (1" výškový, 2x 5,25" středobasy a 2" bassreflex vzadu) a TSx 250C s větší ozvučnicí a dvěma 6,5" středobasy se 2" bassreflexem.

Všechny modely nabídnou terminály s možností připojení zesilovače pomocí různých způsobů - jednoduché připojení pro centrální a stojanové reprosoustavý a dvojitý bi-wire terminál pro sloupové modely. Na výběr pak bude z provedení černý dub a třešeň, ale to až v druhém čtvrtletí, kdy přijdou na trh.

Zdroj: Audiopro