Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová řada reprosoustav TSx od Polk

11.2.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Polk oficiálně představila novou řadu reprosoustav s označením TSx, které jsou prezentovány jako nástupci starší řady představené před pěti lety a rovněž jde o modely určené pro domácí kina...
Společnost Polk se rozhodla uvést na trh celou novou řadu reprosoustav TSx pro domácí kina, která se skládá ze sloupových a také stojanových modelů slibujících lepší lokalizaci, reprodukci basů a zvukových detailů, a to díky novým zaobleným ozvučnicím. Nová řada TSx navazuje na reprosoustavy TSi z roku 2008, na nichž je také založena.

Dále se dočkáme nových kmitacích cívek, jejichž úkolem je také zajistit lepší reprodukci vyšších frekvencí a lepší basy mají zase zajistit větší měniče (6,5" oproti starším 5,25") s laminátovými membránami vyrobenými z celulózy se směsí polymerů pro zvýšení tlumení bez nežádoucího zvyšování hmotnosti.

Nejlepším modelem z nové řady je TSx 550T, což je sloupová reprosoustava s 1" výškovým reproduktorem Dynamic Balance, dvěma 5,25" středobasovými měniči v třípásmové konstrukci a rovněž dvěma 8" basovými měniči s 3" bassreflexovým vyústěním na čelní straně.

Na fotografii vidíte model TSx 440T se stejným 1" výškovým reproduktorem, třemi 6,5" středobasy a 3" vyústěním bassreflexu na přední straně. Ještě níže stojí TSx 330T s 1" výškovým reproduktorem, dvěma 6,5" středobasy a také 3" bassreflexem.

Pak tu jsou ještě stojanové/regálové reprosoustavy TSx 220B (1" a 6,5" reproduktory), dále TSx 110B (1" a 5,25") a také modely pro centrální kanál s reproduktory Dynamic Balance. Je to TSx 150C (1" výškový, 2x 5,25" středobasy a 2" bassreflex vzadu) a TSx 250C s větší ozvučnicí a dvěma 6,5" středobasy se 2" bassreflexem.

Všechny modely nabídnou terminály s možností připojení zesilovače pomocí různých způsobů - jednoduché připojení pro centrální a stojanové reprosoustavý a dvojitý bi-wire terminál pro sloupové modely. Na výběr pak bude z provedení černý dub a třešeň, ale to až v druhém čtvrtletí, kdy přijdou na trh.

Zdroj: Audiopro