Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová Apple TV už v září

3.8.2015, Pavel Zubatý, aktualita
První Smart TV box s nakousnutým jablkem je na trhu již od roku 2012. Nyní to vypadá, že spolu s novými iPhony přichází nástupce. Rychlejší a vybavenější "chytrá krabička" má být představena už v září.
Revoluce v televizním průmyslu ne nepodobná nástupu smartphonů v době uvedení prvního iPhonu. Přesně to příznivci nakousnutého jablka tvrdí o chystaném nástupci multimediálního centra Apple TV. Toto centrum stačí připojit přes HDMI a z obyčejného televizoru se stane Smart TV. Nová verze má být pochopitelně ještě vybavenější. Podobně jako další společnosti i Apple nabídne svůj vlastní obchod s aplikacemi určenými pro Smart TV, kam budou vývojáři moci nahrávat své aplikace. Televize potom nebude jen o jednosměrném sledování toho, co nabídnou klasické televizní kanály.

Podle serveru BuzzFeed bude nový box uveden na blíže neurčené zářijové události, na které budou představeny i nové telefony iPhone. Nový Apple TV měl být přitom představen už v červnu. Zpoždění však nemá být na škodu. Je otázka, co přesně bylo vylepšeno. Každopádně by nový Smart TV box měl obsahovat relativně nový procesor A8, který lze nalézt v telefonech iPhone 6. Server BuzzFeed dále uvádí, že chybět nebude hlasová kontrola Siri, vývojové SDK nástroje ani nové dotykové ovládání. Nová televizní služba, kterou Apple připravuje, by měla být uvedena až později.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama